جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
بررسي DNA از منشا آفريقايي انسان حمايت مي‌‌کند
-(1 Body) 
بررسي DNA از منشا آفريقايي انسان حمايت مي‌‌کند
Visitor 208
Category: دنياي فن آوري
يک تجزيه و تحليل ژنتيکي جديد بر روي افرادي از سراسر جهان تاييد بيشتري از نظريه منشا گرفتن انسان از آفريقا فراهم آورده است.
به گزارش آسوشيتدپرس گروهي از پژوهشگران به سرپرستي ريچارد ام مه‌يرز از دانشگاه استانفورد که نتايج کارشان را در شماره اخير نشريه Science منتشر کرده‌اند، با بررسي خصوصيات ژنتيکي 938 نفر از 51 جمعيت مختلف شواهدي را در مورد چگونگي مربوط يا متفاوت بودن افراد ارائه داده‌اند.
اين گروه به بررسي تنوع‌ها در 650000 قطعه از هر يک از نمونه‌هاي DNA افراد مورد آزمايش پرداخته و مشروح‌ترين توصيف تا به حال را از تفاوت‌ها و شباهت‌هاي ميان DNA آنها عرضه کرده‌اند.
دانشمندان مدت‌هاست که معتقد بوده‌اند انسان نوين ابتدا در آفريقا به وجود آمد و سپس به ساير نقاط دنيا مهاجرت کرد. به گفته اين پژوهشگران تجزيه و تحليل ?نها قويا مويد اين نظريه است.
به علاوه آنها ياد?ور شده‌اند که نياکان ساکنان خاورميانه را مي‌توان هم به اروپا و هم به آفريقا رساند، که به گفته آنها امري منطقي است چرا که اين ناحيه پلي براي حرکات جمعيتي به عقب و جلو بين اروپا و آفريقا بوده است.
آنها همچنين متذکر مي‌شوند که رابطه‌اي نزديک ميان جمعيت "ياکوت" در سيبري و سرخپوستان آمريکايي وجود دارد که مويد اين نظريه است که بوميان ?مريکا از طريق يک پل خشکي در زمان پايين‌تر بودن سطح دريا از سيبري به آمريکا مهاجرت کرده‌اند.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image