جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
پمپ (2)
-(4 Body) 
پمپ (2)
Visitor 242
Category: دنياي فن آوري
دسته بندي هاي مختلفي از پمپ ها بر حسب مورد کاربرد ,جنس مواد تشکيل دهنده آنها ,مايعي که پمپ مي کند ,حتي وضعيتي که نصب مي شود و غيره به عمل آمده است همانند : پمپ هاي شيميايي ,پمپ هاي پلا ستيکي ,پمپ هاي عمودي يا افقي ,تغذيه بويلر ها , پمپ هاي همه کاره , چاه عميق پا لا يشگاهي , distillate,condensate پمپ هاي خلا , پمپ هاي فاضلابي, slarry وغيره.
يکي از تقسيم بندي هاي جامع و رايج ,پمپ ها رابرمبناي نحوه انتقال انرژي به سيال در کل به دوگروه پمپ هاي ديناميكي( dynamic) و پمپ هاي جابجايي(ِDisplacement) تقسيم بندي مي كنند.
دو دسته فوق را از جهات گوناگون مي توان با هم مقايسه کرد :
1) حد اکثر انرژي (فشار ) ايجاد شده توسط پمپ ها ي دينا ميک (سانتريفوژ ) محدود بوده و به هد معروف است که با بستن شير خروجي به طور کامل (شدت جريان صفر )به وجود مي آيد در حاليکه حد اکثر فشار پمپ هاي جابجايي با توجه به فشار سيستم تعيين مي شود. يعني پمپ تا جايي که مورد نياز سيستم باشد فشار خود را به آن حد مي رساند.
2) در پمپ هاي ديناميک انرژي افزوده شده ابتدا به سرعت تبديل شده و سپس در حلزون و سر انجام در ديفيوزر به فشار تبديل مي شود در حالي که در پمپ ها ي جا به جايي انرژي مورد نظر مستقيما به فشار تبديل مي شود .
3) در پمپ هاي ديناميک انرژي بطور پيوسته و بدون انقطاع به مايع افزوده مي شود در صورتي که در پمپ هاي جابجايي انرژي درريود هاي معيني به مايع تزريق مي شود .
4) اصولا پمپ هاي جابجايي براي مقادير اندک جريان در فشارهاي بالا و مايعات لزج به کار مي رود و پمپ هاي ديناميک براي فشار هاي متوسط و جريان هاي زياد مورد استفاده قرار مي گيرد .
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image