جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل
-(4 Body) 
بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل
Visitor 2454
Category: دنياي فن آوري

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

امروز، فقط با اسمارت فون ها کار داريم. آنها در هر کاري که انجام ميدهند بهترين هستند. ولي ما بر روي قابليت تصوير برداري آنها تمرکز ميکنيم، هم گرفتن عکس و هم ضبط ويدئو.
ميخواهيم از بين برترين اسمارت فون هاي موجود، قوي ترين آنها از نظر توانايي هاي دوربين را پيدا کنيم. بنابراين، پلتفُرم و سيستم عامل در اين مبارزه نقشي ندارند. گوشي هايي که در اين رقابت شرکت ميکنند، بايد با بيشترين قدرت عکس بگيرند.
بيايد با شرکت کننده ها آشنا شويم. به نظر ميرسد آيفون 4S جديد همان چيزي است که به دنبالش هستيم، ولي Galaxy S II سامسونگ نيز گزينه قدرتمندي است. در کنار اينها، Xperia arc S سوني اريکسون و آخرين محصول HTC، يعني Sensation XE را داريم. گوشي قدرتمند N9 از نوکيا و گوشي پيشرفته مجهز به ويندوز موبايل از HTC، يعني Titan هم از کانديدا ها هستند.
با گذشت زمان، ما براي ارزيابي عملکرد دوربين ها تست هاي مختلفي را طراحي کرده ايم که در اينجا از آنها براي انتخاب قوي ترين دوربين 8 مگا پيکسلي استفاده ميکنيم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

کيفيت ويدئو نيز در قضاوت ما نقش مهمي را بازي خواهد کرد، ولي عقيده ما اين است که کيفيت عکس و ويدئو با هم ارتباط دارند. ابتدا به ويژگي هاي هر يک از اين گوشي ها ميپردازيم. سپس، تست هاي کيفيت عکس را شروع ميکنيم.

ويژگي هاي دوربين عکس برداري
 

در اين رقابت، با چهار پلتفرم کاملا متفاوت روبرو هستيم که سه تاي آنها iOS، MeeGo، و Windows Phone هستند. سه گوشي ديگر نيز از اندرويد استفاده ميکنند. قسمت هايي از توانايي هاي آنها مشابه هستند، ولي تفاوت هاي مهمي نيز بين آنها وجود دارد.
از آنجا که بايد ويژگي هاي زيادي را مورد بررسي قرار دهيم، تصميم گرفتيم از يک جدول براي مقايسه استفاده کنيم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

همه موارد در اين جدول وجود دارند. از جمله وضوح تصوير، محدوده تصوير(scenes)، تنظيمات ( ISO، sharpness، و غيره) و مواردي مثل قابليت اجراي دوربين در حالت قفل شده گوشي. اهميت اين موارد، براي همه کاربر ها يکسان نيست. ميتوان افکت ها را در هنگام گرفتن عکس و يا پس از آن و توسط يک برنامه ديگر اعمال کرد. ما افکت ها را هم بررسي کرده ايم، ولي آنها در رتبه بندي نقش مهمي ندارند.
درجدول، اين موارد با جواب بله يا خير مشخص شده اند، ولي در باره جزئيات آنها توضيحي داده نشده است. هر يک از اين گوشي ها، ويژگي هاي برجسته خودش را دارد، براي همين در مرحله اول سريعا هر يک از آنها را مورد بررسي قرار ميدهيم.
آيفون 4S کمترين تنظيمات قابل تغيير را در ميان شش گوشي دارد. شما فقط ميتوانيد تگ جغرافيايي، خط کشي منظره ياب و فکوس لمسي را فعال کنيد. ولي حالت HDR و قفل AE/AF در اين گوشي در بين همه اسمارت فون ها، بهترين هستند. بنابراين، بر خلاف آنچه محيط ساده برنامه دوربين 4S نشان ميدهد، گرفتن عکس با اين دوربين ميتواند با تنظيمات متنوعي انجام شود.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

دبل کليک بر روي کليد خانه بر روي صفحه قفل شده، امکان ورود مستقيم به برنامه دوربين را براي شما فراهم ميکند.
نوکيا N9 گزينه اي براي فعال کردن منظره ياب ندارد، ولي ميتوانيد نشانگر هاي وضوح، فلاش، و صحنه (scene) را مشاهده کنيد. منوي تنظيمات در اين گوشي از بهترين هاست. به راحتي ميتون با لمسس صفحه از آن استفاده کرد، کار با آن ساده است، و تنظيمات متنوعي را براي کاربر ممکن ميسازد.
*

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

Galaxy S II سامسونگ در زمينه منظره ياب قوي تر عمل کرده، زيرا ميتوانيد 4 ميانبر را براي در دسترس بودن انتخاب کنيد. در منوي تنظيمات هر گزينه اي که فکرش را بکنيد پيدا ميشود، ولي وجود منو هاي فرعي، و دسته بندي نامناسب منو ها ممکن است کار را براي کاربران عادي کمي مشکل کند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

Xperia arc S سوني اريکسون هم به شما اجازه ميدهد ميانبر هايي که در صفحه منظره ياب ظاهر ميشوند را مشخص کنيد. دسترسي به منوي تنظيمات نيز آسان است. ولي تنظيمات تنوع کمي دارند و کار با دکمه شاتر راحت نيست. امکان فکوس دستي نيز وجود دارد، اگر چه اين گزينه تنها در صورتي فعال است که ثبت تصوير با لمس صفحه فعال شده باشد، يعني با هر بر لمس صفحه، فکوس و گرفتن عکس انجام ميشود.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

HTC Sensation XE در صفحه منظره ياب چند ميانبر اصلي را قرار داده و داري تنظيمات نسبتا کاملي است. به لطف روش جديد باز کردن قفل صفحه، ميتوانيد مستقيما از صفحه قفل شده وارد محيط دوربين شويد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

شرکت کننده ديگر HTC، يعني HTC Titan امکان تنظيمات بيشتري را فراهم ميکند، ولي همه آنها در منوي تنظيمات پنهان شده اند. دکمه شاتر بسيار خوش دست و راحت است، و با فشار آن، گوشي از حالت قفل خارج شده و وارد محيط دوربين ميشود (در مدل هاي ديگر، ميتوان مستقيما از صفحه قفل شده برنامه دوربين را اجرا کرد، ولي ابتدا بايد صفحه را wake کنيد).

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

دوربين ها از نظر رابط کاربري با يکديگر تفاوت دارند و هر يک نقاط قوت و ضعف خود را دارند. براي همين ما به هر يک از آنها امتياز داديم تا مقايسه راحت تر انجام شود. همچنين، به هر دوربين، بر اساس امکانات آن نمره اي از 10 ميدهيم.

آماده به کار شدن دوربين و وقفه بين ثبت عکس ها
 

يکي از ويژگي هاي مثبت استفاده از گوشي به عنوان دوربين اين است که هميشه همراهتان است. ولي در صورتي که آماده شدن دوربين زياد طول بکشد يا فاصله زماني بين گرفتن 2 عکس زياد باشد، ممکن است لحظه هاي طلايي را از دست بدهيد.
ما زمان آماده به کار شدن دوربين ها را در دو حالت سرد (cold) و گرم (warm) اندازه گرفتيم و وقفه بين دو عکس متوالي را مشخص کرديم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

آيفون 4S سريع ترين دوربين را داشت و وقفه 7/0 ثانيه اي بين عکس هاي متولي آن واقعا تأثير گذار بود. Xperia arc S سوني اريکسون با وقفه 9/0 ثانيه اي بين گرفتن عکس هاي متولي توانست به آيفون نزديک شود و با داشتن warm start 1/1 ثانيه، توانست از آيفون با 1/4 ثانيه جلو بيفتد. با اين حال، arc S هنگام وارد شدن به برنامه دوربين زمان زيادي ميگيرد، و از اين لحاظ جايگاه آخر را به دست مي آورد.

عکس برداري در حالت ماکرو
 

ما بر روي عملکرد همه دوربين ها در حالت ماکرو هم يک تست انجام داديم. همه دوربين ها، موفق شدند از فاصله 5/7 سانتيمتري فکوس کنند. Galaxy S II سامسونگ توانست به اندازه 5/2 سانتيمتر بيش از بقيه دوربين ها به سوژه نزديک شود و فکوس کند.
همچنين، سطحي که در حالت ماکرو در عکس ثبت ميشود، براي هر دوربين اندازه گيري شد. وضوح تصاوير هر شش دوربين دقيقا با هم مساوي است. بنابراين هر چه سطح کوچکتر باشد، بزرگنمايي بيشتري را خواهيم داشت.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

Galaxy S II با وجود قوي تر بودن در نزديک شدن به سوژه، نتوانست بيشترين بزرگنمايي را ارائه دهد و اين مقام به HTC Titan رسيد. در اين قسمت بد ترين عملکرد مربوط به Xperia arc S سوني اريکسون بود، ولي اختلاف خيلي زياد نبود، و در حدود 30% ميشد.
البته در مورد همه دوربين ها، گاهي با وجود اعلام شدن فکوس، فکوس انجام نشده بود و بنابراين ممکن است تعدادي از عکس ها خراب شوند. اين مشکل معمولا هنگام استفاده از فکوس خودکار پيوسته اتفاق ميافتد.

عملکرد دوربين عکس برداري
 

طراحي يک دوربين ديجيتال براي گرفتن عکس هاي با کيفيت زمان ميبرد و نيازمند تلاش زيادي است. ولي براي شرکت کننده هاي امروز ما، کيفيت عکس اهميت زيادي دارد و براي همين آنها هيچ چيزي را به شانس واگذار نکرده اند.
ما هم چندين روزرا صرف ارزيابي عملکرد اين دوربين ها در شرايط مختلف کرديم. براي جنبه هاي مختلف کيفيت عکس هر دوربين، امتياز هايي را در نظر گرفتيم. تعدادي عکس نمونه را در اينجا ارائه کرديم که خودتان هم بتوانيد قضاوت کنيد، و براي نشان دادن موارد مورد نظرمان، از تصاوير کراپ شده استفاده کرديم.
در بخش هاي بعدي اين نوشته، عکس هايي با حد اکثر کيفيت از هر گوشي را ارائه کرده ايم، ولي در اينجا در هر قسمت چند نمونه از عکس هاي گرفته شده با هر دوربين را کنا هم قرار داده ايم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

عملکرد در نور روز
 

براي ارزيابي عملکرد هر يک از دوربين ها در روز، از چهار قسمت کراپ شده از چهار عکس استفاده ميکنيم. در قسمت بعد که هرگوشي جدا گانه بررسي ميشود، ميتوانيد تصاوير کامل را ببينيد، ولي حالا ميخواهيم دوربين ها را با هم مقايسه کنيم.
وضوح تصوير. براي ارزيابي وضوح تصوير، بايد ميزان جزئيات ثبت شده در تصوير نهايي را سنجيد. در تصوير A به خطوطي که زاويه هاي مختلف دارند، در تصوير B به بافت ديوار، و در تصوير C به عدد هاي روي تابلوي قيمت پمپ بنزين توجه کنيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

در عکس هاي گرفته شده با آيفون 4S خطوط سفيد به شکل خط هاي مستقيم و واضح ديده ميشوند و سطح ديوار با بيشترين حد جزئيات قابل مشاهده است. همچنين عدد ها کاملا خوانا هستند که مجموع اين ها آيفون را در مقام اول و Galaxy S II را در مقام بعد از آن قرار ميدهد.
در اينجا، N9 نوکيا و HTC Titan در مقام آخر جاي ميگيرند (نمايش خطوط سفيد به صورت شکسته در A، حذف بافت سطح ديوار در B، و نويز زياد و ناخوانا بودن اعداد در C).
نويز و کاهش نويز. نويز در قشمت هايي از عکس که تاريک و يا داراي رنگ يکدست هستند بهتر قابل مشاهده است، به همين دليل براي مقايسه دوربين ها از نظرنويز به قطعه عکس Dنگاه ميکنيم. با توجه به شاخ و برگ درخت ها و بافت اجسام در عکس هاي ديگر ميبينيد که ميتوان با هزينه از دست رفتن جزئيات در عکس ها، نويز را کاهش داد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

در اينجا، Galaxy S II سامسونگ تا حد زيادي نويز را حذف کرده، بدون اينکه کاهش قابل توجهي در جزئيات اتفاق بيفتد، همانطور که ميبينيد آسمان صاف است و برگ هاي درخت ها مشخص هستند. 4S با کمي نويز تشعشعي (luminance noise) درمقام دوم قرار ميگيرد. Sensation XE و Titan به خاطر سطح بالاي نويز و محو بودن شاخ و برگ درخت ها بازنده هاي اين مرحله هستند.
محدوده ديناميک (Dynamic range). ويژگي بعدي محدوده ديناميک است که عبارت است از مقدار جزئياتي که در عکس هاي گرفته شده از صحنه هاي با کنتراست بالا (high contrasty scenes) در روشنترين و تاريکترين قسمت هاي عکس ثبت شده اند. صحنه هاي دارا کنتراست بالا، که حاوي سايه هاي شديد و منابع نورخيلي روشن هستند، از چالش هاي جدي دوربين هاي تلفن هاي همراه به شمار ميروند. در صورتي که محدده ديناميک کم باشد، دوربين ها مجبور ميشوند بين جزئيات موجود در سايه و جزئيات موجود در قسمت هاي روشن، يکي را انتخاب کنند. بدون اينکه بدانند کدام يک براي کاربر اهميت بيشتري دارد. ما نحوه برخورد دوربين ها با اين چالش را ارزيابي کرديم و راهکار متعادل آنها در اين زمينه را پسنديديم. تصوير Cمثال خوبي از محدوده هاي ديناميک دوربين است.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

نوکيا N9 در هر دو منطقه روشن و تيره کمترين مقدار clipping را نشان ميدهد. آيفون 4S با مقدار کمي clipping بر روي ديوار هاي تحت تابش نور مستقيم به مقام دوم ميرسد. Sensation XE هم در سايه و همدر قسمت روشن، جزئيات زيادي را از دست ميدهد و در جايگاه آخر قرار ميگيرد.
با توجه به همين تصاوير، ميتوان در مورد انتخاب نوردهي (exposure) مناسب توسط دوربين قضاوت کرد. بيشتر دوربين ها تمايل به نوردهي بيش از حد دارند، و N9 مقام اول را در زمينه کيفيت نوردهي به دست مي آورد. عملکرد 4S نيز خوب است، با اينکه تا حدي افراط در نوردهي در عکس هاي گرفته شده با آن ديده ميشود. در اين قسمت، arc S که همه کس ها را بيش از حد نوردهي ميکند، مقام آخر را دارد.
بازسازي رنگ (Color rendition). بياييد به بازسازي رنگ نگاهي بيندازيم. تصوير هاي A و C داري سطح هاي بزرگي از سه رنگ اصلي هستند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

در اينجا، موضوع اصلي توازن رنگ هاي گرم است که باعث به وجود آمدن نوعي هاله (tinge) زرد ميشود و از طريق افزايش شدت (oversaturate) رنگها ، باعث واضح تر شدن آنها ميشود.
آيفون 4S رنگ ها را دقيق (و نزديک به رنگ واقعي) نشان ميدهد. در عکس هاي گرفته شده با Galaxy S II رنگ ها سرد تر هستند، ولي حد اقل شدت آنها بيش از حد زياد نشده است. S II در کنار N9 درمقام دوم قرار ميگيرد. عکس هاي اين دو گوشي داري کمي تغيير رنگ هستند (در اين مورد، رنگ ها کمي گرم ترند). سه دوربين ديگر، به يک اندازه ضعيف عمل کردند و با هم در جايگاه آخر قرار گرفتند.
خلاصه
امتياز هايي که هر يک از گوشي ها در زمينه عملکرد در نور روز گرفتند به اين صورت هستند. ارزش امتياز هاي مختلف يکسان نيست. بنابراين نميتوان با جمع زدن امتياز هاي هر گوشي برنده را مشخص کرد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

آيفون 4S برنده اين قسمت است، زيرا با وجود اينکه در همه زمينه ها بهترين مقام را نداشت، روي هم رفته بهترين عکس ها را گرفت. دوربين هاي ديگر در بعضي از زمينه ها از 4S بهتر بودند، ولي هيچ کدام نتونستند در کل از 4S بهتر عمل کنند.

عملکرد در نور کم
 

فلاش خاموش. بياييد عملکرد دوربين ها در تاريکي و بدون فلاش را بررسي کنيم. بازده فلاش هاي اين دوربين ها با هم تفاوت دارد، که اين باعث ميشود مقايسه تصاوير گرفته شده در نور کم بدون آگاهي از قابليت سنسور هاي آنها بسيار مشکل باشد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

تصاوير نمونه تنها قسمت کوچکي از عکس ها را نشان ميدهند، بنابراين عکس هاي کامل را هم در اينجا قرار داديم، که در صورت تمايل بتوانيد نگاهي به آنها بيندزيد.
عکس هاي Galaxy S II و نوکيا N9 داري سطح بالايي از جزئيات و بدون نويز هستند. عملکرد Xperia arc S نيز خيلي خوب است، ولي کمي نويز رنگي در آن ديده lيميشود. عکس هاي Sensation XE در تاريکي نويز زيادي دارند، ولي در عين حال جزئيات را نيز حفظ کرده اند. و باز هم خواهر آن Titan بهتر عمل ميکند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

فلاش روشن. در مرحله بعد، به عملکرد فلاش نگاهي ميندزيم. سوژه نسبتا به دوربين نزديک است و تنها منبع نور فلاش LED است. نتيجه، در تصوير F نشان داده شده.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

ميبينيد که ترکيب فلاش و سنسور در Galaxy S IIبهترين نتيجه را به همراه داشته، و عکس به دست آمده بدون نويز است (ولي در سايه ها تصوير کمي به سبزي ميزند). آيفون 4S فلاش ضعيف تري دارد، ولي جزئيات زيادي در عکس مشخص است و خبري از هاله هاي رنگي نيست.
Sensation XE از نويز زياد (شامل نويز رنگي ) در عکس ها رنج ميبرد، ولي داري يک فلاش LED دو تايي و رنگ هاي بسيار دقيق است. عملکرد فلاش در N9خيلي ضعيف است و با وجود استفاده از 2 LED، نتوانست تمام صحنه را روشن کند. تصاوير گرفته شده به کمک اين فلاش داري مقدار زيادي نويز و تغيير در رنگ ها هستند.
Titan داري يک فلاش بسيار قوي است، ولي در همه عکس هاي آن تغيير رنگ و نويز رنگي مشاهده شد. در عکس هاي arc S رنگ ها بسيار دقيق بودند، ولي کمي نويز رنگي هم ديده ميشد.
در اينجا ميتوانيد عکس هاي کاملي که تصوير F از آنها استخراج شده را ببينيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

خلاصه
وقت جمع بندي عملکرد دوربين ها در نور کم رسيده. نتايج به دست آمده خيلي به هم نزديک هستند. با اين حال، ميخواهيم Galaxy S IIرا به عنوان برنده اين قسمت انتخاب کنيم، گرچه رقابت اين گوشي با 4S بسيار تنگاتنگ بود. Sensation XE پس از عملکرد ضعيف در نور کافي، در اين قسمت تا حدي اعتبار خودش را زنده کرد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

مروري بر توانايي عکاسي هر گوشي
 

آيفون 4S
 

در عکس هاي آيفون 4S مقدار قابل توجهي نويز تشعشعي ديده ميشود، با اين حال جزئيات ثبت شده توسط آن از بقيه گوشي هاي مورد بررسي بيشتر است. هايلايت ها در عکس هاي گرفته شده با 4S هميشه بيش از حد روشن هستند که اين باعث کاهش سطح جزئيات ميشود، ولي سايه ها بسيار خوب ثبت ميگردند.
عکس ها خيلي واضح هستند، رنگ بندي آنها دقيق و مقدار نويز آنها بسيار کم است.
عکس هاي گفته شده توسط اين گوشي در تاريکي داري مقداري نويز هستند، ولي سطح جزئيات آنها نسبتا خوب است. رنگ بندي عکس ها خيلي خوب است، ولي عملکرد فلاش LED ضعيف ارزيابي شد. در اينجا نمونه هايي از عکس هاي گرفته شده با آيفون 4S را ميبينيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

نوکيا N9
 

نوکيا N9با نوردهي دقيق و محدوده ديناميک وسيع خود، توجه زيادي را به خود جلب کرد. عکس هاي گرفته شده تا حدي حالت دانه دانه اي دارند ولي فاقد نويز رنگي هستند. ولي در بزرگ نمايي 100 %، جزئيات ظريف تا حد زدي از عکس ها حذف ميشوند.
تصاوير گرفته شده در روز بدون نويز و داري رنگ بندي دقيق هستند (البته از نظر اشباع رنگک کمي مشکل دارند). عکس هاي گرفته شده در نور کم داري مقدار نويز کم و سطح قابل قبولي از جزئيات هستند، ولي يک هاله رنگي در آنها ديده ميشود. فلاش اين دوربين در مقايسه با رقيب هاي آن بسيار ضعيف است، حتي با اين که از دو LED استفاده ميکند.
اينجا نمونه هايي از عکس هاي گرفته شده با نوکيا N9را ميبينيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

سامسونگ I9100 Galaxy S II
 

Galaxy S II در حذف نويز از عکس ها خوب عمل ميکند و عکس هاي آن کمي حالت دانه دانه دارند و سطح بالايي از جزئيات را ثبت ميکنند. عکس ها نسبتا واضح هستند و در قسمت هاي روشن آنهاکمي clipping تراز سفيدي تقريباً خوب است، ولي نهايتا رنگ ها را کمي به سمت سردي تغيير ميدهد. به جز اين مورد، رنگ بندي دقيق است. گاهي اقت با واضح شدن بيش از حد (oversharpening)عکس ها روبرو هستيم که به خاطر حذف نويز اتفاق افتاده. عکس هاي گرفته شده در تاريکي نويز کمي دارند، ولي مقدار جزئيات و کنتراست آنها نسبتا کم است. همچنين، در سايه ها، يک هاله کمرنگ ديده ميشود. عملکرد فلاش تک LED متوسط ارزيابي شد، و دوربين در تاريکي عکس هايي تقريباً بدون نويز را ثبت کرد. در اينجا نمونه هايي از عکس هاي گرفته شده با Galaxy S IIسامسونگ را ميبنيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

سوني اريکسون arc S
 

arc S سوني اريکسون تلاش زيادي براي حذف نويز نميکند که باعث ديده شدن مقداري نويز در عکس ها (مخصوصا عکس هاي گرفته شده در نور کم) ميشود، ولي عکس ها جزئيات ضعيفي را در خود ثبت کرده اند. هايلايت ها بيش از حد روشن شده اند و جزئيات آنها محو شده است، ولي در سايه ميتوان جزئيات ظريفي را مشاهده کرد (البته همراه با نويز). رنگ عکس ها کمي به زردي ميزند ( کاربران بيشتر رنگ هاي گرم را ترجح ميدهند). رنگ ها بيش از حد اشباع شده اند و در مرکز بعضي از عکس ها ميتوان يک نقطه صورتي کمرنگ را ديد. همچنين، در مرز هاي داري کنتراست بالا، يک هاله متمايل به آبي ديده ميشود. در تاريکي عکس ها جزئيات ظريفي را در خود ثبت کرده اند، ولي کنتراست آنها کم و نويز موجود در آنها نسبتا زياد است. عملکرد فلاش LED اين دوربين متوسط ارزيابي ميشود. در اينجا نمونه هايي از عکس هاي گرفته شده با Xperia arc S سوني اريکسون را ميبيند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

HTC Sensation XE
 

عکس هاي گرفته شده با HTC Sensation XE پر از نويز هستند. محدوده ديناميک دوربين کوچک است، که اين به معني از دست رفتن جزئيات هم در هايلايت ها و هم در سايه ها است. دوربين با توجه به توانايي اي که دارد بهترين نوردهي را انتخاب ميکند، ولي اين کافي نيست.
تراز سفيدي عکس ها را به زردي ميل ميدهد. و ديگر اين که شدت اشباع بيش از حد زياد است.
در حالت عکس برداري در تاريکي با فلاش، Sensation XE با وجود داشتن قوي ترين فلاش، بيشترين مقدار نويز را در عکس هايش ثبت کرد که نتيجه آن کاهش شديد جزئيات تصوير بود. عکس هايي که در روشنايي کمي بيشتر و بدون فلاش گرفته شده بودندم کيفيفت خيلي خوبي داشتند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

HTC Titan
 

زاويه لنز HTC Titan باز تر از رقباي آن است، که باعث ميشود در ثبت منظره ها بهتر عمل کند و در گرفتن عکس هاي کلوز آپ، جزئيات ثبت شده کمتر و خطاي لنز بيشتر باشد.
عملگر کاهش نويز بيش از حد شديد است و عکس ها را تقريباً به شکل نقاشي هاي آبرنگ در مي آورد. جزئيات ظريف از عکس ها حذف ميشوند، ولي حتي در اين صورت نيز مقداري نويز رنگي مشاهده ميشود. در عکس هاي Titan ، توازن بهتري بين بين نور پردازي قسمت هاي روشن و سايه ديده ميشود، ولي در اينجا هم مانند عکس هاي گرفته شده با XE، رنگ بندي به زردي ميزند. در بيشتر نمونه عکس هاي گرفته شده، يک نقطه صورتي مشاهده ميشود.
عکس هاي گرفته شده با Titan در تاريکي نويز زيادي دارند و جزئيات ظريفي را در خود ثبت ميکنند. فلاش نسبتا قوي است، ولي يک هاله روي کل عکس را ميگيرد. به جز اين مورد، عکس هاي گرفته شده در نور کم کاملا قابل قبول هستند

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

بررسي قابليت ضبط ويدئو
 

با ساده شدن به اشتراک گذاري ويدئو ها روي اينترنت، محبوبيت قابليت ضبط ويدئو با گوشي هاي دوربين افزايش چشمگيري پيدا کرده است. به طوري که در مورد اسمارت فون هاي امروزي، نداشتن قابليت فيلم برداري HD يک نقطه ضعف جدي به شمار ميرود.
همه ويدئو هاي HD مانند هم نيستند. از 6 گوشي مورد برسي، نيمي از آنها قابليت ضبط ويدئو هاي FULL HD را دارند (يعني هر فريم با وضوح 2 مگا پيکسل) و نيم ديگر آنها فيلم برداري را به صورت p720 (تقريباً 9/0 مگا پيکسل در فريم) انجام ميدهند.
علاوه بر اين، وضوح ويدئو تنها عامل مشخص کننده کيفيت فيلم گرفته شده نيست. ميدان ديد، نوع فشرده سازي، کدک مورد استفاده، حالت فکوس خودکار، و بازسازي رنگ از جمله عوامل تأثير گذار بر محبوبيت ويدئو هاي ضبط شده هستند.
براي مقايسه قابليت ضبط ويدئو در اين شش گوشي، ما کيفيت فريم ها، ميزان رواني ويدئو و نيز صداي ذخيره شده همراه با آن را بررسي کرديم. ما دوربين ها را از نظر قابليت فيلم برداري به دو دسته p1080 و p720 تقسيم کرديم و نمونه هايي از ويدئو هاي تهيه شده توسط هر يک را آماده کرديم.
دوربين هايي که توانايي ضبط ويدئو در دو حالت p720 و p1080 را داشتند، در هر دو حالت مورد قضاوت قرار گرفتند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

توانايي دوربين گوشي هاي مختلف، با هم متفاوت است. بنابراين برابر بودن امتياز دو گوشي در يک زمينه خاص لزوما به معني مشابه بودن نتيجه نيست. در HTC Titan کليد شاتر واقعا راحت طراحي شده که اين به بالا رفتن امتيازش کمک کرد. لرزش گير ويدئوي آيفون 4S به خوبي عمل ميکند ( ولي دکمه کنترل حجم صدا، براي استفاده به عنوان دکمه شاتر گزينه مناسبي نيست). arc S با گرفتن امتياز خوب در زمينه هاي مختلف، و استفاده از کليد سخت افزاري براي شاتر (که ميتوانست خيلي راحت تر باشد)، مجموعا قوي ارزيابي شد.

قابليت ضبط ويدئو در نور مناسب
 

وضوح در نور مناسب. ابتدا، وضوح ويدئو هاي ضبط شده در نور مناسب را بررسي ميکنيم. در اين زمينه، آيفون 4S در رتبه اول است و Galaxy S II و Sensation XE مشترکا مقام دوم را به دست مي آورند. در مورد ويدئو هاي p1080، نمونه هاي ضبط شده توسط دو گوشي اندرويدي روان تر از نمونه تهيه شده توسط 4S به نظر ميرسند. نوکيا N9 با حذف بسياري از جزئيات در ويدئو ها، ضعيف عمل ميکند و ويدئو هاي p720 ضبط شده توسط XE نيز وضعيت چندان بهتري ندارند.
در اينجا، براي روشن تر شدن بحث نمونه هايي از ويدئو ها نشان داده شده اند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

بررسي رنگ ويدئو ها در نور مناسب. در زمينه رنگ، گوشيها رقابت نزديکي با هم داشتند. نکته عجيب اين که Galaxy S II براي ويدئو هاي p720 از يک color balance متفاوت استفاده ميکند که نسبت به حالت مورد استفاده براي ويده هاي p1080، خيلي بهتر است. Sensation XE نيز با تغيير وضوح فيلمبردري به p720، از تراز متفاوتي استفاده ميگند.
نويز و کاهش نويز در نور مناسب. با مورد توجه قرار دادن توانايي دوربين ها در حذف نويز، ما تعادل حذف نويز و نگه داشتن جزئيات را مبناي قضاوت قرار داديم. در زمينه ضبط تصاوير FULL HD و p720، ، آيفون 4S و Galaxy S II به ترتيب بهترين عملکرد را داشتند (به خاطر استفاده از تکنولوژي. pixel binning ). arc S مقدار زيادي نويز رنگي را در ويدئو هاي خود ثبت ميکند و بازنده اين قسمت ميشود.
فريمريت(framerate) و بيتريت(bitrate). فريمريت و بيتريت هر ويدئو نيز تست شد، و همه گوشي ها به جز نوکيا N9 قابليت فيلم برداري با سرعت 30 فريم بر ثانيه را نشان دادند. نوکيا N9 رفتار عجيبي از خود نشان ميدهد، که بعدا به آن ميپردازيم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

بيتريت ويدئو هاي ضبط شده با آيفون 4S از ديگر گوشي ها خيلي بالا تر است (که يکي از عوامل کيفيت بالاي اين ويدئو ها است)، ولي اگر ضبط ويدئو در حالت p720 ممکن بود بهتر ميشد، زيرا در حالت FULL HD حافظه با سرعت زيادي پر ميشود. بيتريت ضبط ويدئو در حالت p720 توسط Galaxy S IIکمي بيشتر از حالت p1080 XE است، که باعث ميشود امتياز اين دو گوشي در زمينه وضوح تصوير با هم مساوي شود.

خلاصه
 

در جدول زير به گوشي هاي مورد بررسي در هر زمينه امتيازي بين 1 تا 10 داده شده.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

آيفون 4S به امتياز کامل 10 خيلي نزديک شد، و Galaxy S II با مقداري فاصله در مقام دوم قرار گرفت. نقطه ضعف S II در توازن رنگ ها بود، ولي در حالت p720 کيفيت بهتر شد، تا آنجا که ويدي p720 اين گوشي در مقام اول قرار گرفت. در بين گوشي هايي که فقط ويدو هاي p720 ضبط ميکنند، HTC Titan مقام اول را کسب ميکند. N9از نظر روان بودن ويدو ضعيف عمل کرد، زيرا فريم ريت ويدئو هاي ضبط شده با آن از 24 فريم بر ثانيه فرا تر نرفت (در حالت فيلم برداري در تاريکي اين عدد بيشتر بود، در قسمت بعد توضيح بيشتري ميدهيم).

قابليت ضبط ويدئو در نور کم.
 

وضوح. در زمينه عملکرد در نور کم، باز هم آيفون 4S از نظر وضوح تصوير بيشترين امتياز را ميگيرد. در مورد فيلم برداري p1080، Galaxy S IIمقام دوم را به دست مي آورد و N9باز هم آخر ميشود.
در اينجا تصويري از ويدئو هاي گرفته شده را ميبينيد.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

بازسازي رنگ. Galaxy S II در حالت p720 از نظر بازسازي رنگ بهتر عمل ميکند و در تاريکي، حتي از 4S نيز قوي تر ظاهر ميشود. به جز Titan ، بقيه گوشي ها با فاصله کمي پشت سر Galaxy S II قرار گرفتند.
نويز و کاهش نويز. کمتر بودن وضوح ضبط ويدئو، تأثير زيادي روي کاهش نويز دارد. ويدئو هاي ضبط شده توسط S II در p720 از نظر مقدار نويز مشابه نمونه هاي ضبط شده توسط 4S هستند، زيرا کاهش نويز بدون کاهش جزئيات تصوير، از مزاياي اصلي تکنولوژي pixel binning است. N9نوکيا و arc S سوني اريکسون از نظر مقدار نويز بسيار ضعيف عمل کردند.
فريمريت و بيتريت. براي بيشتر گوشي ها، با کمتر شدن نور محيط فريمريت نيز کاهش پيدا کرد. در اين زمينه بيشترين افت فريمريت مربوط به Sensation XE بود که فريمريت آن تا پايين تر از 24 فريم بر ثانيه کاهش يافت. ديدن اين که فريمريت نوکيا N9 در اين حالت به 29 فريم بر ثانيه افزايش پيدا کرد، ما را شوکه کرد. ما فيلم برداري با اين گوشي در شرايط نوري ديگر را نيز امتحان کرديم و باز هم ديديم که هر چه محيط تاريک تر باشد، فريم ريت به 30 فريم بر ثانيه نزديک تر است. به عقيده ما، اين رفتار بايد با ميزان جزئياتي که مورد پردازش هرر ميگيرند در ارتباط است.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

خلاصه
 

براي جمع بندي، امتياز هاي کسب شده توسط اهر گوشي را در جدول زير نشان داديم.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

حتي در شرايط فيلم برداري در نور کم هم 4S مقام اول را به دست آورد و Galaxy S IIدوم شد. Galaxy S II در رقابت بين ويدئو هاي ضبط p720 ضبط شده در محيط تاريک مقام اول را به دست اورد، ولي بين گوشي هايي که ضبط ويدئو را فقط در حالت p720 انجام ميدهند، Titan در مقام اول قرار ميگيرد.

بررسي قابليت ضبط ويدئو
 

آيفون 4S
 

ويدئو هاي ضبط شده توسط آيفون 4S جزئيات را به خوبي نشان ميدهند و اين گوشي را در مقام اول اين قسمت قرار ميدهند. البته اين توانايي در ثبت جزئيات، با هزينه کردن فضاي ذخيره سازي به دست مي آيد. يک ويدئوي کوتاه 20 ثانيه اي تقريباً 60 مگا بايت فضا اشغال ميکند و نميتوانيد براي صرفه جويي در فضا حالت فيلم برداري را به p720 کاهش دهيد. براي ذخيره يک ويدئوي 10 دقيقه اي، به 7/1 تا 8/1گيگا بايت فضا احتياج داريد. کساني که روي آيفون خود حافظه 16 گيگابايتي دارند، بايد هر از چند گاهي ويدئو هاي خود را از روي گوشي بر دارند تا براي بقيه چيز ها جايي باقي بماند.
حتي ويدئو هاي ضبط شده در تاريکي نيز جزئيات زيادي را نشان ميدهند، ولي نويز موجود در آنها نيز نسبتا زياد است. در هر صورت، اين گوشي در نور کم بهترين ويدئو ها را ضبط ميکند.
قفل AE/AF و لرزش گير باعث بهتر شدن تصوير ميشوند. اگر ميخواهيد گوشي شما بهترين ويدئو هاي FULL HD را ضبط کند، آيفون 4S همان چيزي است که دنبالش هستيد.
نقطه ضعف اين ويدئو ها صداي آنهاست که به صورت مونو و با نرخ 64 بيت بر ثانيه ( AAC ) ذخيره ميشود. همچنين ميدان ديد 40 ميليمتري اين گوشي در حالت ضبط ويدئو نسبت به زاويه باز 30 ميليمتري FoV در حالت عکس برداري خيلي کمتر است.
در اينجا يک نمونه ويدئو FULL HD ضبط شده توسط آيفون 4S مهارت اين گوشي در فيلم برداري در نور مناسب و نور کم را نشان ميدهد. يادتان نرود که حالت نمايش p1080 را انتخاب کنيد و آن را به صورت تمام صفحه تماشا کنيد.

نوکيا N9
 

نوکيا N9 قابليت ضبط ويدئو به صورت p720 را دارد و تصاوير از نظر سطح جزئيات بسيار ضعيف هستند. در قسمت هاي داري کنتراست کم، اثر فشردگي بيش از حد ديده ميشود. بسته به شرايط فيلم برداري، ممکن است ويدئو ي ضبط شده کاملا روان نباشد (يعني فريمريت آن به 30 فريم بر ثانيه نرسد و بين 25 تا 27 فريم بر ثانيه باشد).
هايلايت ها و سايه ها به درستي نشان داده ميشوند. اشباع رنگ ها نسبتا خوب است و توازن رنگ ها به سمت رنگ هاي سرد تر ميل ميکند.
با وجود اندازه بزرگ ديفراگم دوربين، ويدئو هاي ضبط شده در نور کم با نويز زياد و محو شدگي حرکت (motion blur) همراه هستند. صداي ويدئو ها به صورت استريو و با بيتريت 132 کيلو بيت بر ثانيه ( AAC ذخيره ميشود).

Galaxy S II
 

سطح جزئيات در همه نقاط تصوير در ويدئو هاي ضبط شده توسط Galaxy S IIبالا است. درست مانند حالت عکس برداري، در اينجا نيز white balance ويدئو را با رنگ هاي سرد ثبت ميکند. به جز اين مورد، رنگ ها مشکلي ندارند و کيفيت ويدئو نيز قابل قبول است. راستي، اگر حالت فيلم برداري را به p720 تغيير دهيد، وضوح خيلي بهتري را خواهيد داشت.
در فيلم هاي گرفته شده در تاريکي، وجود نويز باعث از دست رفتن بسياري از جزئيات ميشود. ولي باز هم ويدئو کيفيت قابل قبولي خواهد داشت. هنگام فيلمبردري در نور کم، فريمريت ويدئو هاي FULL HD تا 25 فريم بر ثانيه کاهش مي يابد، ولي ويدئو هاي p720 همچنان با نرخ 30 فريم بر ثانيه ضبط ميشوند. صداي ويدئو به صورت مونو و با سرعت 60 کيلو بيت بر ثانيه ضبط ميشود.

سوني اريکسون Xperia arc S
 

سوني اريکسون Xperia arc S ويدئو هاي p720 را با سطح جزئيات نسبتا خوبي ضبط ميکند. به عقيده ما ميزان فشردگي (compression) بيش از حدِ لازم است که اين باعث بروز softness در بعضي قسمت هاي تصوير ميشود. در فيلم برداري در نور کم، ويدئو با فريمريت کمتر از 30 فريم بر ثانيه ضبط ميشود.
با تاريک شدن محيط، حسگر backlit توانايي خود در حذف نويز را از دست ميدهد و بسياري از جزئيات تصوير از بين ميروند. صداي همراه ويدئو با بيت ريت 128 کيلو بيت بر ثانيه ذخيره ميشود (با استفاده از کدک AAC ).
در اينجا نمونه اي از ويدئو ي ضبط شده توسط سوني اريکسن Xperia arc S ديده ميشود (بهتر است در حالت تمام صفحه پخش شود).
ويدئو هاي ضبط شده توسط Sensation XE حاوي سطح بالايي از جزئيات هستند، ولي فشرده سازي بيش از حد باعث از دست رفتن مقداري از جزئيات تصوير در نواحي داري کنتراست کمتر ميشود. محو شدن حرکت نيز نسبت به رقباي ديگر شدت بيشتري دارد. رنگ ها اغلب بيش از حد اشباع شده اند.
فيلم برداري در نور کم، با افت قابل توجه کيفيت و فريمريت همراه است. در تاريکي، ضبط ويدئو در هر دو حالت p1080 و p720 با فريمريت زير 24 فريم بر ثانيه انجام ميشود.
صداي همراه ويدئو به صورت استريو و با بيتريت 128 کيلو بيت بر ثانيه ( AAC ) ضبط ميشود. ويدئوي زير که نمونه ضبط شده توسط Sensation XE است را با وضوح p1028 و به صورت تمام صفحه تماشا کنيد.

HTC Titan
 

ويدئو هاي ضبط شده توسط HTC Titan ، با توجه به وضوح p720، سطح بالايي از جزئيات را دارا هستند. ولي در اينجا نيز فشردگي بيش از حد باعث محو شدن تصوير در بعضي از نقاط ميشود.
ويدئو هاي ضبط شده در تاريکي بسيار قابل قبول هستند. نويز در حد بسيار کمي نگه داشته شده و سطح جزئيات تصوير بسيار نزديک به تصاوير ضبط شده در نور کافي است. ويده هاي Titan نيز با صداي استريو همراه هستند (در اينجا هم از کدک AAC استفاده شده).

نتيجه گيري
 

از زماني که اولين دوربين 8 مگا پيکسلي يک گوشي را تست کرديم تقريبا 3 سال گذشته، و در اين مدت چيز هاي زيادي تغير کرده اند. گوشي هايي که داراي دوربين 8 مگا پيکسلي هسند تصاويري با کيفيت فوق العاده ارائه ميدهند و فيلم برداري HD نيز بخش مهمي از عملکرد آنها است.
ما داده هاي زيادي را در جدول ها قرار داده و با هم مقايسه کرديم و نظرمان در باره عملکرد دوربين هر گوشي در هر يک از زمينه ها را ارائه کرديم. ولي حالا وقت آن است که نتيجه گيري نهايي را انجام دهيم.
يادتان باشد که در اينجا، اين شش گوشي را فقط بر اساس دوربين هايشان با هم مقايسه ميکنيم.
از نظر ما، آيفون 4S بهترين دوربين را در ميان رقباي خود دارد. در همه زمينه هاي مورد بررسي ما، دوربين عکاسي اين گوشي مقام اول يا دوم را به دست آورد. در زمينه فيلم برداري هم دوربين اين گوشي در مقام اول قرار گرفت. اين نشان ميدهد که وقتي اپل بخواهد در چيزي پيشرفت کند، به سرعت در آن به مقام اول ميرسد (براي درک اين سرعت، عملکرد دوربين آيفون هاي اوليه را به ياد بياوريد).
مثل همه محصولات اپل، 4S نيز بر روي بهترين حالت ها تمرکز کرده و به کمتر از، مانند فيلم برداري p720 و يا عکس برداري با کيفيت کمتر قانع نيست.
با اين حال، امکانات آن بسيار خوب هستند. native HDR mode، قفل AE/AF و لرزشگير ويدئو ميتوانند تاثير زيادي در محبوبيت دوربين اين گوشي داشته باشند.
Galaxy S II سامسونگ در زمينه عملکرد کلي در بهترين جايگاه قرار ميگيرد. در بيشتر مواقع، قابليت فيلم برداري و عکاسي آن بهتر از رقيبهايش است. اين گوشي تا مدت ها بهترين گوشي با دوربين 8 مگا پيکسل- p1080 شناخته ميشد، ولي پس از گذشت 8 ماه (که در دنياي فناوري مدت زيادي است)، وقت آن رسيده که اين عنوان تغير پيدا کند.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

اکر براي شما قابليت ضبط ويدئو هاي Full HD مهم تر از کيفيت عکس است، HTC Sensation XE انتخاب خوبي خواهد بود. براي آنهايي که به بالا بودن محدوده ديناميک در عکس هايشان اهميت ميدهند، ولي عملکرد کلي دوربين اهميت چنداني برايشان ندارد، N9 نوکيا گزينه مناسبي است.
Xperia arc S سوني اريکسون با به دست آوردن رتبه متوسط در بين شش گوشي مورد بررسي، يک گوشي دوربين دار قابل احترام به شمار ميرود.
Titan ما را سورپريز کرد. ما از HTC انتظار يک گوشي WP7 قوي را نداشتيم. ولي کيفيت عکس هاي گرفته شده با دوربين اين گوشي و همچنين ويدئو هاي p720 ضبط شده با آن بسيار خوب بود.
ولي بزرگترين سورپريز قرار گرفتن يک آيفون در رتبه اول گوشي هاي دوربين دار است. اپل براي رسيدن به اين مقام بايد راه درازي را طي ميکرد، که ظاهرا وقت لازم براي اين کار را داشته است. آنها از اين نظر شانس آورده اند. چون در صنعت گوشي هاي موبايل، زمان چيز با ارزشي است.

بررسي و مقايسه ي برترين 8 مگاپيکسلي هاي دنياي موبايل

مدت زيادي است که بهترين گوشي ها با قابليت عکاسي 8 مگا پيکسلي ارائه ميشوند. ولي اين به معني ساکن شدن صنعت گوشي هاي موبايل نيست. قابليت ضبط ويدئو نيز در اين مدت پيشرفت زيادي داشته است و باعث شده است که تبلت ها و اسمارت فون ها به مقامي بسيار بالاتر از آنچه انتظار ميرفت برسند. رکورد 12 مگا پيکسل هم اخيرا شکسته شده، ولي توليد کننده ها ترجيح ميدهند تا مدتي دوربين هاي 8 مگاپيکسلي قوي را بر روي گوشي ها نصب کند. ما با اين روند مخالف نيستيم، ولي به هر حال با پيکسل هاي بيشتر، عکس هاي بهتري ميتوان گرفت.

منبع:جي اس ام
ارسال توسط کاربر محترم سايت :ali6421
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image