جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
هر آنچه پيش از خريد کنسول بازي PlayStation Vita بايد بدانيد
-(7 Body) 
هر آنچه پيش از خريد کنسول بازي PlayStation Vita بايد بدانيد
Visitor 2934
Category: دنياي فن آوري

پلي استيشن ويتا چيست؟
 

به جرات مي توان گفت قوي ترين کنسول بازي قابل حمل دنيا است. پلي استيشن ويتا يک پردازنده چهار هسته اي با عملکرد گرافيکي دو برابر iPad 2، نمايشگر AMOLED پنج اينچ، کنترلرهاي دوقلوي آنالوگ، پد لمسي در جلو و پشت دستگاه، يک D-Pad (پد جهت ها)، هشت دکمه و کنترل کننده حرکت 6 محوره دارد. مدل استاندارد PS Vita مجهز به Wi-Fi است، اما مدل هاي متنوع با 3G و يا GPS نيز وجود دارد. اين محصول فعلا فقط در ژاپن عرضه شده و به زودي راهي بازار جهاني خواهد شد. نسخه ژاپني آن درسايت معتبر TheVerge امتياز 8.5 را از 10 کسب کرده است.

آيا اين محصول مستقل از محل استفاده آن (Region Free) است؟
 

بله، اين موضوع يکي از بهترين ويژگي هاي آن است. بنا به گفته هاي شرکت سوني، کارت هاي بازي ويتا هيچ گونه قفلي که محدوديت منطقه اي ايجاد کند، ندارند. به طور مثال مي توان کارت هاي آمريکايي را در نسخه ژاپني اين کنسول استفاده کرد.

آيا لازم است زبان ژاپني بلد باشم؟
 

يکي از اولين مواردي که بعد از روشن کردن ويتا به چشم مي خورد، صفحه اي است که شما مي توانيد زبان سيستم را تنظيم کنيد. البته اگر قصد داريد از فروشگاه ديجيتال ژاپني ديدن کنيد و از آنجا بازي دانلود کنيد، بد نيست کمي ژاپني بلد باشيد. اما بازي هاي اصلي نصب شده روي دستگاه مانند Golden Abyss را مي توانيد کاملا به زبان انگليسي بازي کنيد و بازي هايي چون Ultimate Marvel vs Capcom 3 و BlazBlue داراي منوهاي انگليسي با زيرنويس ژاپني هستند. همچنين اگر از بازي هاي نسخه آسيا استفاده کنيد امکانات انگليسي بيشتري نيز خواهيد داشت.

هر آنچه پيش از خريد کنسول بازي PlayStation Vita بايد بدانيد

باتري آن را چگونه بايد شارژ کرد؟
 

در سيستم هاي برق خانگي استاندارد اين کار بسيار ساده است. آداپتور AC آن 100 تا 240 ولت را پشتيباني مي کند و در فرکانس برق خانگي 50 تا 60 هرتز کار مي کند. بنابراين کافي است دو شاخه آن را به پريز برق متصل کنيد و همزمان بازي کنيد. تنها چيزي که لازم است در برخي کشور ها مثل بريتانيا تغيير دهيد، پلاگ يا سري دو شاخه آن است. از آنجا که پلاگ اين دستگاه به صورت دو شاخه است کافي است در سيستم برق خانگي استاندارد بريتانيا، دو شاخه آن را به سه شاخه هاي مخصوص اين کشور تغيير دهيد. همچنين توجه کنيد که يک سر کابل شارژ، USB است و اين امکان وجود دارد که در حالي که ويتا خاموش است بتوان آن را با کامپيوتر شارژ نمود.

هر آنچه پيش از خريد کنسول بازي PlayStation Vita بايد بدانيد

قيمت PS VITA چقدر است؟ هم اکنون از کجا قابل تهيه است؟
 

PS Vita در بازار جهاني حدود 250 دلار برچسب قيمت خواهد داشت. اما اگر بخواهيد آن را زود تر وارد کنيد بايد دو برابر هزينه بپردازيد. امکان سفارش اينترنتي اين محصول در سايت هاي Play-Asia، YesAsia و JapanVideoGames وجود دارد. اگر راغب به خريد مدل 3G آن باشيد، بين 30 تا 50 دلار و احتمالا در ايران حدود 100 هزار تومان تفاوت قيمت با مدل Wi-Fi دارد. هزينه حمل ونقل هم اگر اضافه شود قيمت تمام شده سر به فلک مي کشد.
شنيده ها حاکي از آن است که همه روزه به محض شروع کار فروشگاه هاي سوني، همه ويتاها ها به فروش مي رسند. ما پيشنهاد مي کنيم اگر دوست و آشنايي در ژاپن داريد و او لطفي به شما بدهکار است (!) از او بخواهيد که يک روز صبح به يکي از فروشگاه هاي سوني رفته و قبل از فروش کامل آن يکي براي شما تهيه کند. چرا که در اين صورت، هزينه خريد VIta بسيار کمتر خواهد بود.

آيا به چيزي غير از خود سخت افزار ويتا نياز هست؟
 

بله، شما به يکي از کارت هاي حافظه اختصاصي سوني نياز خواهيد داشت. اگر يکي از اين کارت هاي حافظه را نداشته باشيد حتي نمي توانيد بازي هاي پيش فرض ويتا را بازي کنيد چرا که براي ذخيره فايل بازي ها به آن نياز داريد. همچنين به فضاي اضافي براي ذخيره محتويات دانلود شده نيز نياز خواهيد داشت. اگر مي خواهيد به هر قيمتي يکي از اين دستگاه ها را وارد کنيد، بايد به هزينه آن، 35 دلار (براي کارت حافظه 4 گيگابايتي) يا 60 دلار (براي 8 گيگابايتي) و يا 90 دلار (براي 16 گيگابايتي) ديگر اضافه کنيد.

چه بازي هايي براي آن قابل تهيه است؟
 

بازي که حتما بايد آن را تهيه کرد بدون شک Uncharted: Golden Abyss است و اگر علاقمند به بازي هاي جنگي باشيد، Ultimate Marvel vs. Capcom 3 و BlazBlue: ContinuumShift Extend نيز از بهترين ها هستند. اين دو بازي جنگي در کنسول خانگي پلي استيشن نيز وجود دارند. بازي هاي ديگري که مي توانيد از ژاپن تهيه نماييد عبارتند از:
Army Corps of Hell
Asphalt: Injection
Dark Quest Alliance -Dungeon Hunter Alliance
Makai Senki Disgaea 3 Return -Disgaea 3: Absence of Detention
Dream Club Zero Portable
Shin Sangoku Musou Next -Dynasty Warriors Next
F1: 2011
Katamari Damacy No Vita -Touch My Katamari
Lords of Apocalypse
Mahjong Fight Club: Shinsei Zenkoku Taisen Han
Michael Jackson The Experience HD
Monster Radar -3G model only
Minna no Golf 6 Hot Shots Golf: World Invitational
Power Smash 4 Virtua Tennis 4: World Tour Edition
Ridge Racer
Shin Kamaitachi no Yoru: 11 Hitome no Suspect
Shinobido 2: Sange (Shinobido 2: Revenge

آيا بازي هاي PSP روي ويتا قابل اجرا هستند؟
 

بله قابل اجرا مي باشند. اما فعلا فقط نسخه هاي ژاپني آنها اين امکان را دارند؛ يعني بازي هايي که از فروشگاه ژاپني پلي استيشن با حساب کاربري ژاپني دانلود شده باشند. اگر بازي هاي PSP که داريد از فروشگاه هاي اروپايي يا آمريکايي دانلود شده اند، بايد تا عرضه جهاني آن صبر کنيد.

آيا مي توانم از حساب PSN خودم استفاده کنم؟
 

بله اما فعلا انتظار زيادي نداشته باشيد. فروشگاه هاي غير ژاپني هنوز به طور کامل از ويتا پشتيباني نمي کنند، ولي وقتي اين اتفاق بيافتد هيچ مشکلي در استفاده از حسابتان نخواهيد داشت.

من شنيده ام که به ازاي هر ويتا فقط مي توان يک حساب PSN داشت. اين به چه معناست؟
 

اگر بخواهيد از دو حساب متفاوت، مثلا آمريکايي و ژاپني، يا حساب خودتان و دوستتان روي يک ويتا استفاده کنيد، بايد هر بار که حساب PSN را تغيير مي دهيد، دستگاه را به تنظيمات اوليه (Factory Reset) باز گردانيد و سخت افزار ويتا را دوباره فرمت کنيد.
اين بدان معنا نيست که بازي هاي خريداري شده تان را از دست مي دهيد، چرا که آنها در حساب کاربري شما ذخيره شده اند. حتي فايل هاي ذخيره بازي را نيز از دست نمي دهيد، چون مي توانيد آنها را در کارت حافظه داشته باشيد و نسخه پشتيباني از آنها روي کامپيوتر شخصي و يا PS3 تهيه نماييد. چيزي که با اين کار از دست مي دهيد در واقع، دسترسي به بازي ها و محتويات دانلود شده با حساب کاربري قبلي است. همچنين لازم به تذکر است که امکان تعويض کارت هاي حافظه براي شما مقدور نيست، چرا که هر کارت حافظه نيز به طور مستقيم فقط با يک حساب PSN قابل دسترس است.

آيا اگر نسخه ژاپني آن را هم اکنون تهيه کنم، در آينده در استفاده از نرم افزار ها و سرويس هاي غير ژاپني مشکل خواهم داشت؟
 

پاسخ به اين سوال بسيار دشوار است. اگر در مورد بازي هاي قابل دانلود صحبت کنيم ، مسلما به بسياري از آيتم ها در فروشگاه PS محلي دسترسي خواهيد داشت. اما در مورد به روز رساني نرم افزار سيستم، همه چيز در هاله اي از ابهام مي باشد و سوني هيچ چيزي اعلام نکرده است.

آيا مي توانم از سيم کارت محلي براي اتصال به شبکه استفاده کنم؟
 

در اين مورد نيز هنوز اطلاعات کاملي وجود ندارد، ولي هر روز گزارشات جديدي در اين زمينه مي شنويم: انتظار مي رود مدلي که در فوريه در آمريکا ارائه مي شود نسخه Locked کمپاني AT&T باشد، اما احتمالا مدل اروپايي آن که توسط Vodafone ارائه خواهد شد، Unlocked باشد. همه چيز به تصميمات آتي شرکت هاي درگير اين موضوع ربط دارد و بايد فعلا منتظر بود.
منبع: The Verge
ارسال توسط کاربر محترم سايت : mohraz
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image