جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
جورچين يا پازل (Puzzle)
-(0 Body) 
جورچين يا پازل (Puzzle)
Visitor 59
Category: دنياي فن آوري

از نمونه پازلهاي Spilsbury Jigsaw

سال 1760 ميلادي بود و فردي بنام John Spilsbury در شهر لندن مشغول فعاليت هاي نقشه کشي و حکاکي. وي پس از ترسيم يک نقشه از جهان بر روي چوب، توسط اره مويي برشهايي بر روي نقشه در حد فاصل مرزهاي کشور ها ايجاد کرد، بطوري که هر قطعه شامل نقشه يک کشور بود. حاصل کار يک سرگمي آموزنده بود که بعنوان يک ابزار کمک آموزشي در رشته جغرافيا به کودکان انگليسي کمک ميکرد.
تا مدت ها ايده بريدن و چيدن تصاوير بعنوان روش و ابزاري کارآمد براي آموزش کودکان انگلستان مورد استفاده قرار مي گرفت. اوايل قرن بيستم با اختراع تخته سه لايي و مقوا توليد پازل آسان شده و محصولات توليد شده به تمامي دنيا راه يافت.
امروزه ايجاد برش ميان قطعات پازل توسط تيغه هاي بسيار تيز و بزرگ صورت مي گيرد و سرعت و دقت در ايجاد برشها بسيار بهبود يافته است. در سالهاي 1900 با توليد پازلهاي مقوايي توليد کنندگان توانستند هزينه توليد را کاهش دهند بطوري که بهاي پازل به 25 سنت کاهش يافت. روند استفاده از مقوا در توليد پازل در سالهاي پس از جنگ جهاني دوم بدليل کم شدن چوب، و افزايش بهاي آن گسترش يافت.
دوران طلايي پازل از سالهاي 1920 با توليد پازلهايي با مناظري زيبا از طبيعت و يا کپي آثار نقاشان بزرگ توسط کمپاني هاي انگليسي و آمريکايي آغلز شد. اين شرکتها انواع متنوعي از پازل توليد کردند.

يک قطعه پازل

در طراحي و توليد پازل رويکردهاي متفاوتي وجود داشت، که تا امروز نيز ادامه دارد. از جمله مي توان به توليد پازلهاي سخت و بغرنج براي گروههاي سني بزرگسال اشاره نمود. رويکرد ديگر استفاده از پازل جهت مصارف تبليغاتي است. توليد کنندگان و فروشندگان محصولات مختلف با اهدا پازلهايي از نشانه يا محصولات کمپاني خود به کودکان مي توانستند نام و محصولات خود را در ذهن مصرف کننده، حک نمايند.
توليد کنند گان به توليد پازلهايي با قطعات کوچک بسيار زياد، حتي تا 200,000 قطعه نيز پرداختند. اين پازلها که عموما مي بايست توسط کار تيمي به پايان برسند ساعتها و روزهاي لذت بخشي را براي شرکت کنندگان به ارمغان مي آورند. امروزه چيدن پازلهاي بزرگ يکي از روشهاي موثر در کاهش استرس و افسردگي است.
مصارف آموزشي پازلها همچون گذشته ادامه دارد و استفاده از پازلهايي با طرح کشورها و يا استانهاي آنها در آموزش جغرافيا بسيار موثر است. از پازل ها در آموزش حروف و جمله سازي نيز در سنين کودکي استفاده مي گردد.
پازلها مي توانند ساعاتي خوش و آموزنده تر از بسياري شو هاي تلوزيوني و بازي هاي کامپيوتري فراهم آوردند و اعضاي خانواده يا دوستان را براي ساعاتي متمادي دور هم گرد آورند. چيدن قطعات پازل همچون پر کردن جداول متقاطع کلمات در افراد ايجاد عادت نموده که البته عادتي خوشايند و سالم است.
http://www.senmerv.com
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image