جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
مرسدس بنزهاي تازه وارد به ايران
-(1 Body) 
مرسدس بنزهاي تازه وارد به ايران
Visitor 391
Category: دنياي فن آوري
بازشدن ثبت سفارشات خودرو بعد از يک وقفه طولاني موجب شد تا بار ديگر روند واردات اتومبيل به ايران از سر گرفته شود و برندهاي مختلفي چون مرسدس بنز، هيونداي، کيا و پورشه با آخرين محصولات خود وارد ميدان شدند. هرچند که جاي مدل هاي BMW در فهرست خودروهاي مجاز براي ورود به کشور بسيار خالي است اما نکته جالب توجه اينجاست که مرسدس بنز با دستي پر به ايران آمده است. تازه واردهاي مرسدس بنز در ايران شامل مدل هاي CLS، CL500، 2012 و همچنين C Class2012 بوده که در ادامه به شرح جزئيات آنها خواهيم پرداخت.
? Cl500
به جرات مي توان گمفت که عجيب ترين و هيجان انگيزترين مرسدس بنز وارد شده به بازار ايران، CL500 بوده که اصلا انتظار نمي رفت به اين زودي ها تردد آن را با پلاک ملي در کشور مشاهده کنيم. کلاس CL محصولات مرسدس بنز در واقع همان مدل کوپه S Class بوده که از نظر تجهيزات و امکانات رفاهي نيز با آن برابري مي کند. ضمن اينکه طراحي داخلي S و CL کاملا شبيه به هم بوده و تنها يک تفاوت جزئي در ظاهر دريچه هواي پانل مرکزي آنها ديده مي شود. پس با اين تفاسير CL500 يک کوپه سوپرلوکس است که فضاي جادار و مناسبي را همراه با امکانات منحصر به فرد، در اختيار چهار سرنشين قرار مي دهد. CL500 از يک موتور هشت سيلندر روي شکل به قدرت 388 اسب بخار بهره مي برد و شتاب صفر تا 100 آن برابر 4/5 ثانيه است.
اين کوپه مجلل در کشورهاي ديگر با مدل هاي CL60012 سيلندر، AMGCL63 هشت سيلندر Biturbo و همچنين AMGCL65 12 سيلندر Biturbo نيز عرضه مي شود که در حال حاضر اين مدل ها در کشور ما پلاک نمي شوند. جعبه دنده اين خودرو از نوع هفت سرعته جي ترونيک بوده و اهرم تعويض آن همانند S Class در پشت و سمت راست فرمان قرار دارد. ضمن اينکه امکان تعويض دنده ها به صورت دستي از طريق پدل شيفترهاي پشت فرمان، امکانپذير است. مدل فيس ليفت شده CL در سال 2011 و با نام CL2012 به بازارهاي جهاني راه يافت اما CL500 هاي واردشده به کشور فقط از مدل 2010 و 2011 بوده که هم اکنون تعداد انگشت شماري از آنها براي فروش در اتوگالري هاي تهران موجود هستند. قيمت CL500 2012 تا لحظه نگارش اين مطلب حدود 450 ميليون تومان و قيمت CL500 2011 حدود 530 ميليون تومان بوده که همگي از مدل AMG Sports Pachage هستند. لازم به ذکر است که در کل قيمت مدل هاي CL به دليل کوپه بودن، گران تر از S Class است.
? CLS350 2012
نسل جديد CLS در سال 2011 وارد بازارهاي جهاني شد که از نظر طراحي و امکانات، تفاوت نسبتا زيادي با نسل قبل پيدا کرد. به عقيده بعضي ها، طراحي نسل جديد CLS جذابيت و پويايي نسل قبل را ندارد و از يک کوپه اسپورت به يک کاتومبيل لوکس تبديل شده است اما از نظر نگارنده، نمي توان انکار کرد که طراحي بسيار زيباي CLS هنوز هم به عنوان يک کوپه چهار در يا بهتر بگويم فست بک مجلل، ستودنيست. درحال حاضر تعداد انگشت شماري از مدل CLS350 2012 به کشور وارد شده است و هنوز پاي CLS500 2012 به رغم قرارداشتن در فهرست ثبت سفارشات خودرو، به کشور باز نشده است. سطح تجهيزات ايمني و سيستم هاي کمکي نسل جديد CLS بسيار بالا بوده و تقريبا با S Class يکسان است که ازجمله آنها مي توان به سامانه تشخيص کسالت راننده،سامانه کمکي حرکت بين خطوط، سامانه کمکي نقطه کور، سامانه ترمز اضطراري، رادار ديسترونيک، سامانه هشداردهنده تابلوهاي محدوديت سرعت اشاره کرد که همگي آنها در مدل هاي 2012 مرسدس بنز وجود دارد. علاوه بر اينها، CLS 2012 داراي سامانه نايت ويژن (ديد در شب) و همچنين TV Tuner ديجيتال بوده که در مدل هاي S Class، نسل جديد E Class و همچنين CL يافت مي شود. CLS350 2012 داراي يک موتور 6 سيلندر روي شکل به حجم 3498 سي سي بوده که از تکنولوژي Blue Efficiency برخوردار است و با کمک جعبه دنده هفت سرعته جي ترونيک (با قابليت تعويض دستي از طريق پدل شيفترهاي پشت فرمان) در ساعت 1/6 ثانيه از حالت سکون به سرعت 100 کيلومت در ساعت دست پيدا مي کند. اهرم تعويض دنده اين خودرو همانند S Class در پشت و سمت راست فرمان قرار دارد. سواري CLS2012 فوق العاده نرم بوده و هندلينگ آن غيرقفابل تحسين است. ضمن اينکه به دليل وجود کنسول مياني در رديف عقب، اين خودرو به يک فست بکم مجلل چهارنفره تبيدل شده است. هم اکنون CLS350 2012 با محدوده قيمتي بين 450 تا 470 ميليون تومان در کشور معامله مي شود که تقريبا مي توان گفت هيچ کدام کاملا فول آپشن نيستند.
? C200 2012
از مدل 2012 مرسدس بنز C Class فقط C200 Blue efficiency در بازار داخلي يافت مي شود و مدل هاي C350 Blue Efficiency 2012 و همچنين C300 2012 در پارکينگ هاي گمرک، منتظر جواز ترخيص هستند. نسخه فيس ليفت شده C Class، خودروهياي بسيار ايده آل و جالب توجه براي آنهايي بوده که خواستار خريد يک مرسدس بنز تمام عيار با ابعاد جمع و جور شهري هستند زيرا به گفته مسئولين کمپاني مرسدس بنز، سعي شده تا اين سدان کامپکت با امکاناتو تجهيزاتي در سطح بزرگاني چون CLS و E Class توليد شود و مشاهده سيستم هايي چون رادار ديسترونيک، تشخيص کسالت و خواب آلودگي راننده با 70 حسگر، سامانه کمکي پارک (Park Tronic)، سامانه کمکي نقطه کور، سامانه حرکت بين خطوط، دوربين ديد عقب، گرم کن و سردکن صندلي و... در اين خودرو نشان مي دهدکه شما با يک ميني S Class رو به رو هستيد! و فقط کافي بود تا امکاناتي چون ماساژور، TV Tuner ديجيتال و سامانه نايت ويژن هم در اين مدل به کار گرفته شود تا چيزي از S Class کم نداشته باشد. کابين C Class2012 به کلي نسبت به مدل قبلي تغيير يافته است و سبک طراحي مدل هاي 2012 مرسدس بنز در آن پياده شده که فرم طراحي پانل مرکزي، قاب مانيتور و غربيلک فرمان جديد (همانند آنچه در CLS2012 است)، نشان دهنده همين امر است و از اين نظر يک پله بالاتر از E Class 2012 قرار مي گيرد.
سقف شيشه اي پانوراميک براي C Class نيز قابل سفارش بوده و کيفيت ادوات داخلي آن نسبت به مدل هاي قبلي به طور چشميگري افزايش يافته است هرچند که هنوز هم از اين لحاظ با برادران بزرگ تر خود، فاصله دارد. سواري C Class خشک تر و اسپورت تر از E Class است و چهره آن نيز به لطف طراحي کاسه چراغ هاي جديد و چراغ هاي LED رانندگي در روز، خشونت و جذابيت بيشتري را به نمايش مي گذارد. هم اکنون مدل عرضه شده در ايران يعني همان C200 Blue Efficiency 2012 از يک پيشرانه چهار سيلندر خطي به حجم 1796 سي سي برخوردار بوده که مصرف ترکيبي آن 6/6 کيلومتر در هر 100 کيلومتر است. اين خودرو با کمک جعبه دنده هفت سرعته جي ترونيک، در مدت زمان 8/7 ثانيه از سرعت صفر به 100 کيلومتر در ساعت دست پيدا مي کند. هم اکنون C200 Blue Efficiency 2012 با قيمتي حدود 145 تا 155 ميليون تومان در کشور به فروش مي رسد
منبع:روزنامه هفت صبح
ارسال توسط کاربر محترم سايت :omidshiva
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image