جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
تعيين تاريخ تکامل آبزيان آبهاي شيرين آفريقا با DNA
-(1 Body) 
تعيين تاريخ تکامل آبزيان آبهاي شيرين آفريقا با DNA
Visitor 157
Category: دنياي فن آوري
گروهي از دانشمندان سوئيسي با بررسي DNA آبزيان ساکن يک درياچه در آفريقا موفق شدند تاريخ تکامل اين ماهيها را بازسازي کنند و قدمت آنها در حدود 25 تا 50 ميليون سال قبل نشان دهند.
به گزارش خبرگزاري مهر، در درياچه "تانگانيکا" گونه هاي بسياري از حيوانات زندگي مي کنند که با آبزيان ويژگيهاي مشترکي دارند. تيم تحقيقاتي "توني ويلسون" از دانشگاه زوريخ که نتايج تحقيقات خود را در ژورنال علمي PLoS One منتشر کرده اند با بررسي DNA شاه ماهيهاي آبهاي شيرين که در اين درياچه آفريقايي زندگي مي کنند موفق شدند تاريخ تکامل اين آبزيان را بازسازي کنند.
اين دانشمندان نشان دادند که اين ماهيها در حدود 25 تا 50 ميليون سال قبل و به عنوان اولين آبزيان آبهاي شيرين آفريقا در غرب اين قاره پديد آمده اند.
"تانگانيکا" دومين درياچه از نظر وسعت و عميق ترين درياچه آفريقا است. همچنيين در ميان درياچه هاي بزرگ دره هاي رسوبي اين قاره قديمي ترين آنها است.
از مدتها قبل اين محققان به منظور آشنايي بهتر با مناطق مختلف اين درياچه به بررسي ماهيها، ميگوها و خرچنگهاي ساکن آن مي پرداختند.
اکنون تجزيه DNA اين شاه ماهيها نشان مي دهد که اين گونه ها با قدمتي در حدود 50 ميليون سال مي تواند به عنوان بهترين نمونه در بازسازي تاريخ تکامل تمام گونه هاي آبزي ساکن اين درياچه به کار رود.
منبع:خبرگزاري مهر

معرفي سايت مرتبط با اين مقاله
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image