جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
نحوه کار با برنامه emule
-(5 Body) 
نحوه کار با برنامه emule
Visitor 2700
Category: دنياي فن آوري
1- براي کار با نرم افزار ابتدا بايد نوع سروري رو که ميخواي بهش کانکت بشي مشخص کني براي تعيين نوع سرور ميتوني به قسمت preferences و بعد connection بري و در سمت راست و پايين صفحه در قسمت نت وورک هر دو گزينه kad و e2k رو تيک بزني . در اين حالت وقتي به سرور کانکت ميشي همزمان به هر دو سرور وصل ميشي .
2- سرور kad براي اتصال به کاربرا ني هست که فايل هاشون رو به اشتراک گذاشتن و سرور e2k اگه اشتباه نکنم براي وصل شدن به يک سري سايت هست که لينک دونلود فايل هاشون با عبارت e2k شروع ميشه .
3- براي پيدا کردن نرم افزار يا فايل هاي مورد نظرت بعد کانکت شدن به سرور اول بايد به صفحه سرچ بري و عبارت مورد نظرت رو در قسمت سرچ تايپ کني و بعد نوع سرورت رو از قسمت متد تعيين کني و بعد تعيين کني که جستجو در چه دسته بندي صورت بگيره بعدش هم روي کليد استارت بزني و منتظر بشي نتايج رو بهت بده .
4- وقتي فايل مورد نظرت رو تو صفحه سرچ پيدا کردي کافيه روش کليک راست بکني و گزينه دونلود رو بزني در اين صورت توي ليست دونلود فايل ها در صفحه transfer قرار ميگيره .
5- حالا چند تا نکته درباره نحوه دونلود و ترانسفر فايل در اين نرم افزار .
اول اينکه وقتي فايلي رو جسنجو مي کني – در بين فايل هاي اشتراک گذاشته شده بين کاربران ميگرده و نتايج متعددي رو برات ليست ميکنه و بايد توجه کني که فايلي رو براي دونلود انتخاب کني که تعداد افراد زيادي در حال دونلود اون هستن .
در مقابل هر فايل توضيحاتي نوشته شده که نشون ميده چند نفر در حال دونلود اين فايل هستن .
در ليست ترانسفر و دونلود فايل ها – يه فايل ميتونه چند وضعيت در رابطه با اتصال به سرور داشته باشه که عبارت است از :
حالت استوپ : که اتصال فايل با سرور و کاربران قطع عست و عمليات دونلود متوقف هست .
حالت وايت يا انتظار : که فايل به کاربران و سرور متصل هست و در حالت انتظار بسر مي بره تا افرادي که داراي اين فايل بر روي هاردشون هستن به سرور کانکت بشن و ارتباط برقرار بشه در اين حالت دونلود شروع ميشه .
حالت پاز : که اين حالت همون استوپ موقتي هست بدون اينکه اتصال با کاربران قطع بشه .
6- نکته مهم درباره نحوه عمليات دونلود و اشتراک بين کاربران اين هست که کاربران همزمان در حال دونلود و اپلود فايل هستن .
يعني شما يه فايلي رو که حجمش 100 مگا بايت هست رو شروع به دونلود کردي و در اين بين حدود 40 مگا بايت اون رو دونلود کردي و منتظر دونلود بقيه اون هستي و در عين حال ممکنه کاربري هم در حال دونلود اين فايل باشه ولي مثلا 10 مگا بايت اون رو دونلود کرده . در اين صورت شما همزمان که داري از ديگران ادامه 40 مگابايت خودت رو ميگيري – کاربران ديگري هم هستن که اون مقدار 40 مگا بايتي رو که در پوشه تمپ شما هست از شما دونلود ميکنن . در اين صورت شما همزمان هم از ديگران دونلود ميکني و هم منبع اپلود هستي براي دونلود ديگر کاربران .
7- هرچي تعداد افرادي که اين فايل رو دونلود ميکنن و يا مقدار بيشتري از اين فايل رو دونلود کردن و يا همزمان در حال دونلود هستن بيشتر باشه به تناسب سرعت دونلود و اپلود افزايش پيدا ميکنه و شانس شما براي اينکه زودتر بتوني فايل رو دونلود کني بالا ميره .
8- نکته ديگه اينکه اين سرور براي کاربران ديال اپ و کساني که از مودم استفاده ميکنن محدوديت هايي داره از جکله اينکه :
به دليل پايين بودن سرعت دونلود و اپلود مدت زمان زيادي براي دونلود يک فايل طول ميکشه .
و ديگه اينکه تا افرادي که فايل مورد نظر شما در هاردشون وجود داره و در واقع منتبع فايل هستن به سرور کانکت نباشن امکان دونلود وجود نداره بنابراين هر وقت دارنده فايل به سرور وصل باشه و شما هم در اون زمان به سرور وصل باشي و ارتباط بين شما بر قرار بشه امکان دونلود وجود داره – در واقع مثل همين ياهو ميسينجر خودمون و ارتباطي که بين کاربران وجود داره – بنابراين کاربراني که اتصالشون به شبکه از طريق خط تلفن و مودم هست نميتونن به دليل هزينه تلفن به طور دانم و يا طولاني به سرور وصل باشن و به همين دليل مدت زمان دونلود طول ميکشه و بستگي به شانس شما داره که ايا در مواقعي که به سرور وصل هستي افراد منبع فايل هم انلاين باشن يا نه .
9- نکته ديگه اينکه من خودم تاز ه چند هفته اي هست با اين نرم افزار کار ميکنم و قبلا که از چند نفر از دوستاني که با اين نرم افزار کار ميکنن سوال کرده بودم ميگفتن که اگه سيستم ريستارت بشه و يا از اينترنت ديسکانکت بشي تمام فايل هايي رو که دونلود کردي و در پوشه تمپ قرار گرفته از بين ميره و سيستم بايد هميشه روشن باشه و به اينترنت وصل باشه که اين باعث شده بود که اصلا دور اين نرم افزار رو خط بکشم و بهش فکر نکنم ولي خب بعد از مدتي فهميدم که چنين چيزي صحت نداره و اين نرم افزار مثل ساير نرم افزار هايي که دونلود فايل رو مديريت ميکنن نظير فلش گت و داپ عمل ميکنه و محدوديتي نداره .
10- هر فايلي رو که شما شروع به دونلود ميکني براي مثال فايل رو با حجم 100 مگا بايت وقتي شروه به دونلود ميکني يک فايل با فرمت met در پوشه تمپ در مسير نصب نرم افزار ايجاد ميشه که در واقع اين فايل تا کامل شدن و دونلود تمام عمل بک اپ رو انجام ميده و اجازه ميده که شما يک فايل رو در مدت زما ن طولاني و به تدريج دونلود کني که در اصطلاح همون Resume support گفته ميشه .
C:\Program Files\eMule\Temp
11- در صورتي که بخواي فايلي رو براي اشتراک در اختيار ديگر کاربران در اين نرم افزار قرار بدي ميتوني اون فايل رو در پوشه Incoming در پوشه نصب نرم افزار قرار بدي . يعني در مسير زير :
C:\Program Files\eMule\config
بنا براين وقتي فايلي رو به طور کامل دونلود کردي اين فايل به طور خودکار در اين پوشه قرار ميگيره و در دستري ديگر کاربران هست که اگه بخواي دسترسي ديگران رو بهش از بين ببري بايد فايل رو از اين پوشه حذف کرده يا منتقل کني .
12- در صورتي که بخواهي لينک فايل هاي موجود در ليست ترانسفر رو براي کسي بفرستي و يا در جايي ذخيره کني ميتوني روي فايل راست کليک کرده و از منوي باز شده گزينه copy ed2k to link رو انتخاب کرده و بعد در نوت پد يا وورد paste کني .
13- اگه بخواي لينک فايل هايي که با پسوند ed2k شروع ميشه رو به ليت دونلود و صفحه ترانسفر اشافه کني تا دونلود بشه بايد بر روي گزينه tools در منوها کليک کني و از پنجره باز شده گزينه paste ed2k links رو انتخاب کني و بعد در پنجره باز شده با همين نام کليک راست کرده و گزينه paste رو زده و بعد کليد اوکي رو بزني تا اون فايل به ليست دونلود اضافه بشه .
14- يک نکته ديگه که الان يادم اومد و بيشتر به درد بچه هايي ميخوره که از اينترنت تلفني استفاده ميکنن و ممکنه در موقع دونلود فايل هاي بزرگ که مدت زمان زيادي وقت مي بره بهش دچار بشن تعويض ويندوز و حفظ کردن فايل هاي نيمه دونلود در اين نرم افزار هست .
براي مثال تصور منيد که يه فايل با حجم 200 مگا بايت رو گذاشتيد توي ليست دونلود و حدود 50 مگا بايتش رو با هزار بدبختي توي يک ماه دونلود کرديد و براي دونلود 150 مگا بايت ديگه ممکنه دو ماه ديگه وقت لازم داشته باشيد و حالا از شانس خوبتون ويندوزتون قاط ميزنه و نميتونيد با هاش کنار بياييد و حتما بايد هارد فرمت بشه و ويندوز از اول ريخته بشه که در اين صورت براي حفظ اون مقدار 50 مگا بايت به روش زير عمل کنيد .
اول تمام لينک هاي موجود در ليست دونلود رو کپي کنيد و در يک فايل متني ذخيره کنيد .
بعدش تمام فايل هاي تمپ موجود در پوشه نصب نرم افزار رو کپي کرده و در جاي ديگه از ذخيره کنيد
سوم بريد ويندوزتون رو درست کنيد و اگه نياز بود هارد رو فرمت کنيد بکنيد .
چهارم ک بعد از نصب ويندوز و نصب نرم افزار دانکي – اول لينک هاي دونلود رو به روشي که در بالا گفته شد توي ليست دونلود قرار بديد
پنجم نرم افزار دانکي رو ببنديد و بعد فايل هاي تمپ رو که از ويندوز قبلي ذخيره کرده بوديد رو کپي کنيد به پوشه تمپ نرم افزار دانکي و اگه فايل مشابهي بود جايگزينش کنيد .
و اخرش اينکه بر گرديد به ليست دونلود و اگه فايل هاي مشابهي براي دونلود هست اون ها رو پاک کنيد و فايل هاي قبلي رو که نصف کاره دونلود کرده بوديد به مانند قبلا براي دونلود قرار بديد .
منبع:www.ir2tutorial.ir
ارسال توسط کاربر محترم سايت :mohandes9000
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image