جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
هفت ابزار حفاظت از کامپيوتر در مقابل فلش آلوده
-(2 Body) 
هفت ابزار حفاظت از کامپيوتر در مقابل فلش آلوده
Visitor 372
Category: دنياي فن آوري
شما چي کار مي‌کنيد؟ صبر مي‌کنيد تا اسير يکي از اين نرم‌افزارهاي عمدتا جاسوسي بشويد و بعد اشک ربزان به دنبال راه حل بگرديد؟ پس براي چه مي‌گويند پيشگيري بهتر از درمان است؟
در اين مطلب به بررسي 7 ( به علاوه 3 ) ابزار بسيار کاربردي مي‌پردازيم که مي‌توانند در مقابل هر نوع فلش آلوده به ويروس از کامپيوتر شما محافظت کند. با اين ابزارها آشنا بشويد و خيال‌تان راحت باشد فلشي که به کامپيوتر مي‌زنيد ديگر نمي‌تواند آسيبي به شما وارد کند.
USB Threat Defender
همه ما با ويروس autorun.inf که به حق شايسته عنوان شايعترين عارضه فلش مموري است آشنا هستيم. USB Threat Defender نه تنها قاتل اين ويروس است بلکه يک سپر حفاظتي محکم هم در برابر اين ويروس مي‌سازد پس در هر حال توصيه مي‌کنم استفاده کنيد از قدرتش.
اين ابزار قدرت فوق‌العاده‌اي هم در شناسايي ويروسهاي کول ديسکها دارد به طوري که ويروسهايي را شناسايي مي‌کند که بسياري از بهترين آنتي ويروس هاي جهان هم از شناسايي آنها عاجز هستند.

هفت ابزار حفاظت از کامپيوتر در مقابل فلش آلوده

The USB Program
اين برنامه برخلاف ديگر برنامه‌هاي معرفي شده در ليست يک کار ويژه مي‌کند. اين برنامه در حافظه سيستم مي‌نشيند و به صورت اتوماتيک نام فايلهايي نظير autorun.inf را به autorun.inf_current date_time تغيير مي‌دهد و attribute ( خصوصيت ) آن را به نرمال تغيير مي‌دهد تا در سيستم قابل رويت شود. به همين راحتي بسيار از فايلها را ايزوله مي‌کند.
McAfee VirusScan USB
نام مک‌آفي براي شناختن قدرت اين اسکنر کافي است. قدرت مقابله بالا با انواع virus threats و کار کردن بدون نشاني در پس زمينه و آپديت روزانه از ويژگي‌هاي مک آفي ويروس اسکن يو اس بي است.
متاسفانه نسخه رايگان و آزمايشي ندارد اما من توصيه مي‌کنم اگر قدرت خريد داريد به نام مک‌آفي اعتماد کنيد و اين نرم‌افزار را تهيه کنيد. مخصوصا که اگر راضي نباشيد مي‌توانيد آن را به فروشنده برگردانيد.
USB immunizer
autorun-based malware گونه‌اي از بدافزارهاست که همانطوري که از نامش مشخص است از قابليت اجرا شدن خودکار استفاده مي‌کند. علاوه بر فلش مموري‌ها، رم‌هاي SD و ميکرو اس دي و … هم به شدت در برابر آنها آسيب‌پذير هستند.
ايمن کننده USB محصول کمپاني سرشناس بيت دفندر ( Bitdefender ) جلوي اين سري از برنامه‌ها را مي‌گيرد و مثلا اجازه نمي‌دهد فايل autorun.inf يا ديگر ابزارهاي «اتوماتيک اجرا شو» ايجاد يا اجرا شوند.
Panda USB Vaccine
کمپاني پاندا سالهاي نه چندان دور در ايران محبوبيت فوق‌العاده‌اي داشت اما اين روزها جاي خودش را به رقيبان قدرتمندش داده است. پاندا يو اس بي واکسينه واکسن قدرتمند اين کمپاني براي يو‌اس‌بي‌هاي شماست.
اين نرم افزار در اولين قدم جلوي اجراي ويروسها را مي‌گيرد و اجازه هر نوع تخريب اعم از خواندن، ايجاد کردن و پاک کردن و … را از آنها سلب مي‌کند.

هفت ابزار حفاظت از کامپيوتر در مقابل فلش آلوده

Ninja Pendisk
عمده محبوبيت اين ابزار به خاطر مقابله با ctfmon.exe است که در حد autorun.inf نيست اما باز هم شايع است. نينجا پن ديسک اول شروع به گشتن USB مي‌کند و بعد از بررسي اجازه اجراي ابزارهاي مختلف را مي‌دهد.
Autorun Protector
اگر يک ابزار چندکاره مي‌خواهيد اين اين نرم‌افزار فوق‌العاده است. دو ويژگي عمده اين نرم‌افزار آن را در جاي خاصي قرار مي‌دهد. اول اين که از کامپيوتر شما در مقابل ابزارهاي قابل حمل دفاع مي‌کند.
دوم اين که از ابزارهاي قابل حمل شما چون USB درايوها و انواع هارد پاسپورتي و اکسترنال دسکتاپ و … حفاظت مي‌کند که از ديگر ابزارها ويروس نگيرند.
البته اين ليست سه مهمان ديگر هم دارد. اين سه ابزار هر سه در نوع خود خوب کار مي‌کنند اما به خاطر ساختار و عملکرد مشابه و براي کوتاه شدن مطلب از توضيح درباره آنها خودداري مي‌کنم :
USB Guardian
Autorun Virus Remover
USB Disk Security
مسلما اين ابزارها جايگزيني براي آنتي‌ويروسها نيستند. اما به خاطر کاربرد تخصصي آنها بسيار کارآمد هستند و همانطوري که اشاره شد در زمينه کول ديسک‌‌ها بسيار عالي عمل مي‌کنند. به خصوص که ممکن است به هر دليل دسترسي به آنتي‌ويروس مناسب وجود نداشته باشد.
مطمئن هستيم ديگر از شر ويروسها و کرم‌هاي بسياري خلاص مي‌شويد. با معرفي اين مقاله به دوستان‌تان به آنها هم کمک کنيد در اين راه. اگر هم ابزاري مي‌شناسيد که مي‌شود به اين ليست اضافه کرد بفرماييد. اينجا قتلگاه autorun.inf است.
منبع:http://farnet.ir
ارسال توسط کاربر محترم سايت :sukhteh
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image