جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
با مدلسازي رايانه اي؛با مدلسازي رايانه اي؛معماي دانه هاي ستاره شکل برف حل مي‌شود
-(0 Body) 
با مدلسازي رايانه اي؛با مدلسازي رايانه اي؛معماي دانه هاي ستاره شکل برف حل مي‌شود
Visitor 229
Category: دنياي فن آوري
دانشمندان با استفاده از تکنيکهاي نوين مدلسازي رايانه اي مطالعات بي سابقه اي درباره رموز مربوطه به دانه هاي سه بعدي برف انجام مي دهند.
به گزارش خبرگزاري مهر، يانکو گراونر از رياضيدانان دانشگاه کاليفرنيا در ديويس و از محققان اصلي اين پروژه گفت : هيچ دو دانه برفي دقيقا مشابه هم نيستند اما مي توانند شباهتهاي زيادي به يکديگر داشته باشند.
وي افزود : اما اينکه چرا دانه هاي برف تفاوتهاي زيادي با يکديگر ندارند همواره يک معماي چالش برانگيز بوده است. اکنون با دستيابي به فناوري ارايه مدلي براي بررسي و پردازش دانه هاي برف به يافتن پاسخي براي اين سوالها اميدوار شده ايم.
بر اساس گزارش ساينس ديلي، دانه هاي ريز برف تقريبا از سال 1611 ميلادي ذهن دانشمندان و رياضيدانان را به خود معطوف کرده اند. در آن سال يوهانس کپلر پيش بيني کرد که اين ساختارهاي شش گوش اثر انعکاسي نظير ساختارهاي کريستالي دارند.
اتصال مولکولهاي آب به يکديگر در قالب يک طرح معقري شکل همواره مساله پيچيده اي بوده است.
به گزارش مهر، مدل ارايه شده از سوي محققان دانشگاههاي کاليفرنيا و ويسکونسين مديسون با درنظرگرفتن فاکتوهايي نظير دما، فشار اتمسفريک و غلظت بخار آب مورد استفاده در تشکيل دانه هاي برف اين امکان را به آنها داد تا طيف وسيعي از دانه هاي برف طبيعي را شبيه سازي کنند.
در اين شبيه سازيها چگونگي تشکيل دانه هاي مختلف برف ترسيم شده و دانشمندان دانش خود درخصوص چگونگي تشکيل آنها در اشکالي به اين پيچيدگي را بيشتر مي کنند.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image