جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
چند نکته مهم درباره استفاده از ماوس
-(0 Body) 
چند نکته مهم درباره استفاده از ماوس
Visitor 265
Category: دنياي فن آوري
استفاده از ماوس تقريبا به بخشي جدانشدني و معمول در کار با کامپيوتر تبديل شده است.مدتي بود که به دليل کار زياد با کامپيوتر در چند سال گذشته از درد مچ دست هنگام کار بلند مدت با ماوس رنج ميبردم و باعث ميشد که زود خسته شوم اما تنها با تغييراتي اين مشکل برطرف شد که فکر ميکنم براي همه کساني که مشکلي مشابه من را دارند و حتي کساني که کار را با کامپيوتر بخشي از زندگي و کارشان است ميتواند مورد توجه و استفاده قرار گيرد.
1- استفاده از ماوس نوري .- استفاده از ماوسهاي قديمي که با گوي کار ميکنند را فراموش کنيد. ماوسهاي نوري از حساسيت بيشتري برخورداند و به همين دليل کار با انها به نسبت ماوسهاي قديمي نياز به فشار کمتر دست و حرکت کمتر مچ دارد. با کمي تنظيم و انتخاب يک ماوس اپيتک ميتواند حرکت مچ دست را خود را کمتر و مدت بيشتري از ماوس بدون احساس خستگي استفاده کنيد.
2-ماوس پد طبي - باور کنيد من نيز انها را چندان جدي نمي گرفتم اما واقعا موثر هستند.ماوس پد هاي طبي داراي يک بالشتک در پايين پد هستند که مچ دست بر روي ان قرار ميگيرد.مهمترين عامل درد مچ در کار با ماوس حالت شکسته و زاويه مچ دست است.که در بلند مدت حتي مي تواند باعث دردهاي مزمن و ماندگار در مچ دست شود اما در ماوس پدهاي طبي مچ دست در وضعيت بهتري قرار ميگرد و تقريبا ساعد و کف حالت افقي و بدون شکستي دارند که اين مسيله در سلامتي مفاصل و خستگي کمتر مچ دست نقش مهمي دارد.ماوس پدهاي طبي قيمت بالايي ندارند و در بازار ايران نيز ميتوانيد مدلهاي خوبي از اينگونه پدها را کمتر از يک هزار تومان تهيه کنيد .
3-ورزش - در مورد بسياري از ما کار با ماوس و کيبورد و يا احتمالا نوشتن تنها کارهايي هستند که با مچ دست خويش در طول روز انجام مي دهيم. اين در دراز مدت باعث ضعيف شدن مچ دست ميشود به طوريکه کمي فشار بيشتر ميتواند باعث درد مچ دست شود. با وجودي که من نکات اشاره شده در بالا را انجام دادم و درد مچ و خستگي حاصل از کار با ماوس به حداقل رسيد اما همچنان در شرايطي که فشار بيشتري به مچ دستم مي امد دردهايي چندين ساعته را در مچ دستم حس ميکردم. شيوه ساده اي که من بکار گرفتم ورزش و استفاده از نرمشهايي که بود که مچ دست در ان بکار گرفته ميشود.شيوه اي که به به شکل موثري از ان جواب گرفتن استفاده از وزنه و نوعي حرکت خاص با مچ دست بود که تنها در در ده روز دردهاي مچ دستم به شکل قابل محسوسي کاهش يافت.
4- اسکرول -تا کنون فکر کرده ايد که چه مدت از زماني را که با ماوس کار ميکنيد صرف اسکرول صفحات ميکنيد؟. به خصوص اگر اهل کار با اينترنت و گردش در وب باشيد قطعا مدتي را صرف اسکرول صفحات وب سايتها مي کنيد.اسکرول با حرکت ماوس باعث تغيير زاويه مچ دست و يا حرکت دست مي شود.استفاده از ماوسهايي که دکمه اسکرول را وسط کليدهايشان دارند مي توانند نياز به حرکت دست دست و مچ را کاهش دهند و طبيعي است که کاري که تنها با حرکت يک انگشت انجام مي شود را با مچ دست و يا ساعد انجام نمي دهند.
در نهايت و چنانکه از مطالب بالا مشخص است کمي دقت در انتخاب و خريد ماوس و ماوس پد ميتواند سلامتي بيشتر و خستگي کمتري را براي شما به ارمغان بياورد و البته نبايد فراموش کنيم که مچ دستهاي ما فقط براي کار با ماوس و کيبورد نيست و براي اينکار نيز ساخته نشده است پس بايد سعي کرد به تناسب با نرمشهاي خاص انها را در وضعيت مناسبي نگه داريم.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image