جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7
-(0 Body) 
پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7
Visitor 286
Category: دنياي فن آوري
درحالت آرماني،در سيستم عامل ويندوز 7 نبايد با پيام هاي خطا برخورد كنيم،اما در عمل گاه و بي گاه بازهم با مسائلي برخورد مي كنيم كه به درمان نياز دارند. فهرست مسائل متداول ويندوز 7 و راه حل هاي ما را بررسي كنيد تا در صورت برخورد با چنين مسائلي آماده حل كردن آنها باشيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

پيام خطا
 

Windows cannot copy files required for installation. The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available، and restart the installation. Error code:0x80070017
 

ترجمه: چيزي با بخش خواندن فايل هاي مورد نياز براي نصب از روي ديسك نصب ويندوز 7 تداخل پيدا مي كند.
راه حل: اين پيام خطا هم براي ديسك هاي نصب ويندوز 7 ممكن است رخ بدهد، و هم براي فايل نصب دريافت شده از اينترنت كه بر روي يك دي وي دي ذخيره شده است. چنين خطايي بر روي دي وي دي اصل( اريجينال) نصب ويندوز 7 به ندرت رخ مي دهد، اما امكان دارد كه ديسك نصب خراشيده شده باشد. اگر نوشتن تصوير فايل( ISO) نصب بر روي يك دي وي دي در بالاترين سرعت ممكن انجام گرفته باشد باز هم احتمال وقوع اين خطا وجود دارد. اگر با چنين خطايي برخورد كرديد ابتدا ديسك را از لحاظ خراشيدگي و تميزي بررسي كنيد. اگر تصوير فايل نصب را بر روي دي وي دي نوشته باشيد، نوشتن يك دي وي دي ديگر با سرعتي آهسته تر،‌ مثلاً 4X را امتحان كنيد.
اين خطا گاهي نيز در سيستم هاي قديمي اي كه از ديسك ران هاي نوري ATA(1) و يا ديسك هاي سخت ATA بهره مي گيرند ظاهر مي شود، و نتيجه نادرستي تنظيم پرش زن هاي (2) master /slave است. ديسك سخت بايد به عنوان master و ديسك ران نوري بايد به عنوان slave تنظيم شده باشد. بر روي چنين ديسك ران ها يا ديسك هاي سختي معمولاً يك نمودار يا جدول با علامت هايي مانند MA و SL و يا چيزي مشابه خواهيد يافت. بلوك پرش زن را براي هر ديسك روي حالت درست ببريد. اگر پرش زن ها درست تنظيم شده باشند، يا شما از ديسك ران هاي Serial ATA استفاده كرده باشيد، در اين صورت احتمال دارد كه يك عيب جزئي در ديسك ران نوري علت مسئله باشد. آن را حتي به صورت موقت تعويض كنيد،‌و حل شدن مسئله را بررسي كنيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

پيام خطا:
 

Invalid product key.‍[Error code:0xC004F061]
 

ترجمه:

در حالي كه يك نگارش ويندوز درست بر روي كامپيوتر شما حضور ندارد كه از آن به ويندوز 7 ارتقا پيدا كند،‌ يك شماره سريال ( يا كليد محصول)(3) مخصوص يك نگارش ارتقاي ويندوز 7 را تايپ كنيد.

راه حل:

اين پيام خطا ممكن است پس از آن كه عمليات نصب ويندوز 7 را آغاز كنيد و به صفحه Windows Activation برسيد به نمايش درآيد. يك پنجره Invalid Product Key خواهيد ديد كه اين كد خطا و شرحي از خطا را در خود دارد:
The Software Licensing Service Determined that this specified product key can only be used for upgrading ، not for clean installations.
گاهي بعضي از كاربران به جاي خريد نگارش كامل ويندوز(full)، سهواً يك نگارش ارتقا( upgrade) را مي خرند. هنگامي كه يك نگارش ارتقاي ويندوز را به اجرا در مي آوريد،به دنبال يك ويندوز نصب شده بر روي كامپيوتر مي گردد. اگر آن را نيابد،‌اين پيام خطا به نمايش در مي آيد. در چنين وضعيتي،‌ مايكروسافت از شما مي خواهد كه يك نگارش كامل ويندوز 7 را بخريد و نصب كنيد.
مواردي نيز وجود دارد كه شما از پيش يك نگارش ويندوز پيشين نصب شده را در كامپيوترتان داريد اما باز هم اين پيام خطا به نمايش در مي آيد. به ياد داشته باشيد كه در بخشي از عمليات نصب ارتقايي ويندوز، برنامه نصاب به دنبال چند فايل ويژه در مكان هايي معين مي گردد. فرض كنيم كه نگارش ويندوز نصب شده شما خراب شده باشد و شما بعضي ازآن فايل ها يا همه آنها را حذف كرده باشيد، و در چنين وضعيتي شروع به نصب ويندوز 7 مي كنيد. اين فايل هاي كليدي احتمالاً ديگر وجود ندارند و ويندوز 7 اين پيام خطا را به نمايش در خواهد آورد.براي حل مسئله لازم است ابتدا نگارش ويندوز پيشين خود را از نو نصب كنيد و سپس عمليات ارتقا به ويندوز 7 را انجام دهيد.
بعضي از كاربران نيز ممكن است نگارش پيشين ويندوز خود را بر روي ديسكي به جز :C نصب كرده باشند. ديسك :C مكان پيش فرضي است كه برنامه نصاب ارتقاي ويندوز در آن به دنبال آن فايل هاي سيستمي مي گردد. اگر ويندوز در اينجا نصب نشده باشد،‌هنگامي كه ويندوز 7 از شما مي پرسد كه چه نوع نصبي را مي خواهيد انجام دهيد لازم است كه گزينه Custom(Advanced) را انتخاب كنيد. سپس واليوم/ پارتيشني را انتخاب كنيد كه نگارش ويندوز پيشين شما در آن نصب شده است و سپس Next را انتخاب كنيد. هنگامي كه پنجره Windows.old ظاهر شد روي OK كليك كنيد. از حالا به بعد دستورالعمل هاي نصب معمول ويندوز 7 را انجام دهيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

پيام خطا:
 

Windows could not search for new updates.Error code:80070422
 

ترجمه:

چيزي،‌ به احتمال زياد يك سرويس،‌درويندوز نفوذ كرده است و سرويس Windows Automatic Updates را غير فعال كرده است. يك تاكتيك متداول بدافزار(4) است، چون جلوي دريافت خودکار وصله هاي امنيتي ضد چنان بدافزارهايي را از سايت وب مايکروسافت مي گيرد.

راه حل:

اولين دستور اداري در دنياي اداري و بازرگاني حذف هر نوع بدافزار از سيستم است. اگر از پيش يک ضد ويروس را به اجرا در آورده باشيد، ممکن است لازم باشد که يک ضد ويروس ديگر را امتحان کنيد،چون ضد ويروس هاي متفاوت مي توانند تهديدهاي متفاوتي را شناسايي کنند. مايکروسافت نصب زدايي از ضد ويروس موجود را پيش از نصب يک ضد ويروس جديد توصيه مي کند. فهرستي از ضد ويروس هاي توصيه شده براي ويندوز 7 را در سايت وب زير مي توانيد بيابيد:
http://www.microsoft.com/windows/antivirus-partners/windows-7.aspx
يا برنامه رايگان Malwarebytes را از سايت وب زير دريافت کنيد:
http://www.malwarebytes.org/
به هنگام اجراي يک بررسي کامل ويروسي بايد در Windows Safe Mode باشيد. حالت Safe Mode حالتي است که در آن فقط برنامه هاي پايه به اجرا در مي آيند، و در نتيجه، مکان پنهان شدن ويروس ها کوچک تر مي شود. براي ورود به Safe Mode، کامپيوتر را باز راه اندازي کنيد و بيش از ظاهر شدن لوگوي ويندوز چند ثانيه کليد F8 را نگه داريد.
يادآوري: اگر لوگوي ويندوز را ديديد، به معني آن است که کليد F8 را در زمان درست خود نگه نداشته ايد و لازم است که دوباره کامپيوتر را باز راه اندازي کنيد و از نو امتحان کنيد.
اين کار بايد شما را به صفحه Advances Boot Options ببرد. Safe Mode را انتخاب کنيد و کليد Enter را بزنيد. سپس، دسک تاپ Safe Mode ويندوز 7 به نمايش در خواهد آمد. حال، نرم افزار ضد ويروس تان را به اجرا در آوريد و اجازه دهيد که يک بررسي سيستمي کامل را انجام دهد.
پس از ويروس زدايي توسط برنامه ضد ويروس، روي Start، System And Security، Control Panel و Administrative Tools کليک کنيد. روي Services کليک دو- ضرب کنيد و در صورت لزوم براي ادامه کار، گذرواژه مديريت( administrator) را تايپ کنيد.
آنگاه روي Background Intelligent Transfer Service در پنجره Services کليک - دو ضرب کنيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

در منوي Startup Type واقع در برگه General گزينه Manual را انتخاب کنيد و روي Apply کليک کنيد. اگر دکمه Start به رنگ خاکستري نباشد، روي آن کليک کنيد و روي OK کليک کنيد. دوباره در پنجره Services، به پايين برويد و روي Windows Event Log کليک - دو ضرب کنيد. در منوي پايين آمدني Startup Type گزينه Automatic را انتخاب کنيد، روي Apply کليک کنيد، در صورت امکان روي دکمه Start کليک کنيد، و روي OK کليک کنيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

در پي آن، به مورد Windows Update در فهرست Services برويد. به دليل خطاي به وجود آمده اين مورد احتمالاً روي Automatic ميزان نشده باشد. اگر نشده باشد، آن را روي Automatic ميزان کنيد و اطمينان يابيد که اين سرويس راه اندازي شده است. روي OK براي خروج کليک کنيد. سرانجام، اگر يک سرويس براي Software Licensing در فهرست Services داشته باشيد، اطمينان يابيد که اين مورد نيز روي Automatic ميزان و راه اندازي شده است. پنجره Services را ببنديد. Windows Update بايد به طور عادي کار کند.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

پيام خطا:
 

A Runtime Error has occurred .Do you wish to debug?
 

ترجمه:

اين خطا را ممکن است در Internet Explorer 8 ببينيد. خطاي runtime در زماني به وقوع مي پيوندد که يک برنامه در حال اجراست، و ممکن است چند علت داشته باشد،مانند تداخل در بخش امور زمينه، مسائل حافظه، و بدافزار. آنچه ممکن است شما را به اين وضعيت دچار کرده باشد کد يا قطعه برنامه اي است که اين خطا را به وجود مي آورد و پيام خطا از شما مي پرسد که آيا مي خواهيد آن را رفع اشکال کنيد يا نه. به احتمال زياد،شما نمي خواهيد، و بهترين کار آن است که جلوي اين پاپ آپ هاي مبهم و آزار دهنده را بگيريد.

راه حل:

در IE8، روي Tools، و آنگاه Internet Options کليک کنيد، و به برگه Advanced برويد.به بخش Browsing در ناحيه Settings برويد. مربع کنار گزينه هاي زير را تيک دار کنيد:
Disable Script Debugging(Internet Explorer)
Disable Script Debugging(Other)
مربع کنار گزينه زير را بدون تيک کنيد:
Display A Notification About Every Script Error
روي Apply و سپس روي OK کليک کنيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

براي اين که اصلاحات تان اثر کنند ممکن است لازم باشد که Internet Explorer را از نو به اجرا در آوريد. اگر يک صفحه وب را از نو بازکنيد و باز هم همان کژ کاري ها رخ بدهد،ممکن است مسئله مربوط به آن صفحه يا سايت وب باشد. براي آزمايش، اين صفحه يا سايت را از طريق يک کامپيوتر ديگر باز کنيد.

پيام خطا:
 

Check your backup. A shadow copy could not be created.Please check "VSS" and "SPP" application event logs for more information. Details: The writer experienced a non-transient error. If the backup process is retried, the error is likely to reoccur.[Error code:0x81000019]
 

ترجمه:

يک نسخه سايه( shadow copy) يک عکس فوري از داده ها است که ويندوز به عنوان يک نسخه پشتيبان دستي يا خودکار تهيه مي کند. بخشي از يک سرويس ويندوز به نام VSS(5) است و به هنگام اجراي برنامه پشتيبان گيري توکار ويندوز براي اطمينان يافتن از اين که داده ها در وسط يک عمليات پشتيبان گيري تغيير نمي کنند به کار مي رود. اگر ويندوز 7 نتواند يک نسخه سايه بسازد،دراين صورت عمل پشتيبان گيري با اين پيام خطا متوقف مي شود.

راه حل:

با فرض اين که از پيش فضاي کافي بر روي ديسک مقصد براي ساخت يک نسخه سايه داريد، دو راه حل براي اين مسئله وجود دارد. براي اولي، به فهرست Services در ناحيه Administrative Tools از Control Panel که در بالا توضيح داده شد برويد. دو سرويس، Volume Shadow Copy و SPP Notification Service وجود دارد که بايد بررسي کنيد. به هر دو برويد و اطمينان يابيد که Startup Type آنها روي Automatic(Delayed Start) ميزان شده است. همچنين اگر دکمه Start به رنگ خاکستري نباشد روي آن کليک کنيد . روي Apply و سپس روي OK کليک کنيد.
اگر هر دو سرويس از پيش درست ميزان شده باشند،علت احتمالي بعدي سيستم فايل ديسک مقصد است. اين خطا اغلب به هنگامي رخ مي دهد که بخواهيد در يک ذخيره گر اکسترنال پشتيبان گيري کنيد، هر چند، ممکن است براي ذخيره گرهاي اينترنال نيز رخ بدهد. اگر ذخيره گر مقصد با استفاده از سيستم فايل هاي FAT يا FAT32 فرمت شده باشد، علت مسئله واضح است. خوشبختانه، تبديل به سيستم فايل جديدتر NTFS نسبتاً آسان است.

ياد آوري و احتياط:

پيش از اجراي عمل تبديل، حتماً از همه داده هاي ضروري خود در ذخيره گر مقصد پشتيبان گيري کنيد.
براي تبديل يک ذخيره گر، روي All Programs، Start و Accessories کليک کنيد. روي Command Prompt کليک - راست کنيد و Run As Administrator را انتخاب کنيد. در نشانه فرمان، عبارت CONVERT X: /FS:NTFS را تايپ کنيد، که در آن X حرف نماينده ذخيره گري است که قصد داريد سيستم فايل آن را تغيير بدهيد. کليد Enter را بزنيد. ويندوز به شما خواهد گفت که در حال حاضر چه سيستم فايلي بر روي ذخيره گر به کار رفته است و از شما خواهد خواست که يک نام واليوم( volume)، يعني نامي براي آن ذخيره گر تايپ کنيد.( اگر کليد Enter را بدون تايپ کردن يک نام بزنيد، ويندوز اين واليوم را Local Disk خواهد ناميد.) پس از اين کار، ويندوز به طرف تبديل ذخيره گر خواهد رفت و هنگامي که اين کار را انجام دهد به شما پيغام مي دهد. ذخيره گر و يا سيستم را باز راه اندازي کنيد تا دريابيد که آيا مسئله حل شده است يا نه.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

پيام خطا:
 

BitLocker Drive Encryption cannot be used because critical BitLocker system files are missing or corrupted.Error code: 0x81000031
 

ترجمه: BitLocker

فناوري رمزنگاري در سطح ديسک و يک برنامه توکار ويندوز 7 نگارش هاي Enterprise و Ultimate است که براي قفل گذاري و خصوصي نگه داشتن اطلاعات کاربر طراحي شده است. چون BitLocker Wizard يک بخش مهم به نام Windows RE (Recovery Enviroment) را به يک ذخيره گر مقصد اکسترنال انتقال داده است اين پيام خطا به هنگامي رخ مي دهد که بخواهيد در آن ذخيره گر اکسترنال پشتيبان گيري کنيد. نسخه پشتيبان و Windows RE نمي توانند به طور همزمان بر روي يک واليوم حضور داشته باشند.

راه حل:

به يک ديسک تعمير سيستم ويندوز 7 نياز داريد. روي Start کليک کنيد، مکان نما را روي کادر جستجو ببريد، و عبارت create a system repair disc را تايپ کنيد. گزينه Create A System Repair Disc بايد تحت Programs در پنجره اي که به نمايش در مي آيد ظاهر شود. آن را انتخاب کنيد.

پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

به يک ديسک ران نوري رايتر و يک دي وي دي خام نياز داريد. دي وي دي خام را در ديسک ران قرار دهيد و در منوي پايين آمدني مورد ديسک ران نوري را انتخاب کنيد و روي Create Disc کليک کنيد. در حالي که ذخيره گر مقصد اکسترنال وصل و فعال است،روي All Programs، Start و Accessories کليک کنيد. روي Command Prompt کليک - راست کنيد و Run As Administrator را انتخاب کنيد. در نشانه فرمان C:\Windows\System32\، فرمان زير را تايپ کنيد:

REAgentC.exe /disable
 

کليد Enter را بزنيد و سپس ذخيره گر اکسترنال مقصد را از کامپيوتر جدا کنيد. دوباره در نشانه فرمان C:\Windows\System32\، فرمان زير را تايپ کنيد:

REAgentC.exe /enable


پاسخ درست به پيام هاي خطاي ويندوز 7

علت آن که ما ديسک بازسازي را ساختيم آن است که ويندوز 7 ممکن است در اجراي اين فرمان ها عيب پيدا کند. اگر چنين شد،سيستم را با ديسک نجات باز راه اندازي کنيد و دستورالعمل هاي روي صفحه نمايش را انجام دهيد. سرانجام، ذخيره گر مقصد را از نو وصل کنيد، و حالا بايد براي نسخه هاي پشتيبان شما درست کار کند.

پي نوشت ها :
 

1)Advanced Technology Attachment
2)jumper
3)product key
4)malware
5)Volume Shadow Copy Service
 

منبع:نشريه ريز پردازنده، شماره 190.
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image