جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
نکات مهم براي بالا بردن سرعت کامپيوتر
-(2 Body) 
نکات مهم براي بالا بردن سرعت کامپيوتر
Visitor 110
Category: دنياي فن آوري

ده نکته مهم براي بالا بردن سرعت کامپيوتر شما

در نظر بگيريد که سرعت کامپيوتر شما مرتباً کمتر و کمتر مي شود، برنامه هاي نرم افزاري زمان زيادتري براي اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به يک سايت در اينترنت، بسيار طولاني مي شود. اتصال به شبکه اينترنت، هميشه مقصر و علت اصلي در پايين امدن سرعت کامپيوتر نيست، بلکه خود کامپيوتر، مهمترين علت ان است. تعداد برنامه ها، فايل هاي قديمي و حتي تنظيمات اشتباه، از دلايل کم شدن سرعت کامپيوتر هستند. 10 نکته مهم ذيل به کامپيوتر شما سرعت مي بخشد

استارت سريع!

اگر عمل Shutdown در کامپيوتر درست انجام نشود، کامپيوتر در استارت بعدي، براي اينکه هارد را از لحاظ داشتن خطا يا اشتباه چک کند، با برنامه Scandisk استارت مي شود که مستلزم صرف زماني طولاني است. براي اينکه از اجرا شدن Scandisk جلوگيري کنيد، به ترتيب زير عمل کنيد:
از منوي استارت بر روي Run کليک کرده و بعد دستور msconfig را اجرا کنيد. سپس قسمت system configuration programs را باز کنيد و در قسمت Register، general کليک کنيد و سپس فرمان “ Scandisk after error by shutdown disabled “ را فعال کنيد. در اخر، همه پنچره ها را با دستور ok ببنديد و ويندوز را دوباره استارت کنيد.

از کار انداختن پخش اهنگ هنگام بالا امدن سيستم

اگر کامپيوتر شما هنگام بالا امدن سيستم، اهنگ پخش مي کند، در صورتي که ان را از کار بيندازيد، کامپيوتر سرعت بيشتري خواهد داشت. براي اين کار، به ترتيب از Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia را انتخاب کنيد. پس از ان، پنچره اي باز مي شود. در انجا مشخص شده است که کدام قسمتها به همراه پخش اهنگ عمل مي کنند. قسمتهايي که با پخش اهنگ همراه هستند، علامت بلند گويي را در کنار خود دارند بر روي قسمتهايي که مي خواهيد پخش اهنگ انها را غيرفعال کنيد، مارک بزنيد. سپس از منوي Name که در زير ان قرار گرفته است، دستور None را انتخاب کنيد.

لغو دستور اجراي اتوماتيک برنامه ها

بسياري از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتيک اجرامي شوند. ايا شما واقعاً به همه انها احتياج داريد؟ براي اينکه از استارت شدن اتوماتيک اين برنامه ها جلوگيري کنيد، از منوي استارت، Run را انتخاب کرده و سپس دستور msconfig را اجرا کنيد. از طريق Register و بعد “ Auto Start “ قادر نخواهيد بود که برنامه مورد نياز خود را به صورت مجزا انتخاب کنيد، بلکه فقط مي توانيد علامت تيک (P) يا ضربدر (×) را از جلوي برنامه هايي که نمي خواهيد اجرا شوند، برداريد.

پاک کردن برنامه ها

شما همواره برنامه هايي را از اينترنت Download مي کنيد. براي پاک کردن انها از برنامه Uninstall استفاده کنيد، که ان را مي توانيد به ترتيب از Start/Settings/Control Panel تحت نام Add/Remove Programs پيدا کنيد.
برنامه اي را که مي خواهيد پاک کنيد، مارک بزنيد و بعد بر روي ايکون Add/Remove کليک کنيد. بدين ترتيب، برنامه به طور کامل از کامپيوتر شما پاک مي شود .

ايميل هاي قديمي را پاک کنيد

ايميل هايي که به خصوص با فايل هاي پيوست شده ( عکس، فيلم و فايل هاي موسيقي ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت کامپيوتر را کاهش مي دهند. به همين دليل، تمام ايميل هاي خود را به طور کامل بررسي کنيد و انهايي را که ديگر احتياجي نداريد، پاک کنيد.

Defragment کردن هارد

با دستور Defragment، هارد کامپيوتر خود را مرتب کنيد. خود اين کار، زمان مي برد، ولي در عوض، سرعت کامپيوتر شما را بالا خواهد برد. براي اين کار از منوي استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter را کليک کنيد.
نکته: پس از شروع عمل Defragment، کامپيوتر را به حال خود بگذاريد و هيچ کار ديگري با ان انجام ندهيد.

عکس زمينه را غير فعال کنيد.

اين عکسها با وجود همه جذابيتي که دارند قدرت و سرعت کامپيوتر را کم مي کنند. بنابراين، بهتر است که عکس پيش زمينه را برداريد. براي اين کار با کليک راست ماوس بر روي صفحه Desktop، Properties را انتخاب کنيد و در قسمت Background، دستور None را انتخاب کنيد.

فايل هاي موقت و ادرس هاي اينترنتي موجود در حافظه موقت را پاک کنيد

در حالي که در اينترنت مشغول جستجو هستيد، Browser مثلاً (Internet Explorer) کپي سايت هاي بازديد شده را بر روي هارد قرار مي دهد. اين کار، عمل جستجو را تسريع مي کند، اما به تدريج مقدار زيادي اطلاعات جمع مي شود که سرعت کامپيوتر را کم مي کند. بنابراين، بهتر است که اين فايل ها را پاک کنيد. در Browser، از منوي بالاي صفحه، Tools و سپس Internet Options را انتخاب کنيد و ان گاه بر روي Delete Files، Delete Cookies کليک کنيد.
کاهش ظرفيت فايل ها و ادرس هاي اينترنتي که در کامپيوتر ذخيره مي شوند.
پاک کردن هر روز فايل هاي موقت و ادرس هاي اينترنتي ، واقعاً اعصاب را خسته مي کند. شما مي توانيد Cashe خود را طوري تنظيم کنيد که فقط اطلاعات کمي را بتوانيد ذخيره کنيد.
براي اين کار در Browser، Tools و سپس Internet Option را انتخاب کنيد. در پنجره باز شده بر روي قسمت Settings کليک کنيد. در انجا قسمت Amount of disk space to use را برابر مقدار 1MB تنظيم کنيد.

روزامد کردن ويندوز

شرکت مايکروسافت به طور مرتب نسخه هاي update ويندوز خود را براي کاربرانش ارايه مي دهد. در نتيجه، قادر خواهيد بود که درايوها و فايل هاي جديد را به صورت رايگان Download کنيد. از منوي استارت، قسمت Windows update را انتخاب کنيد. با اين کار، ويندوز نصب شده بر روي کامپيوتر شما update خواهد.

مراقب ويروسها باشيد

بعضي از ويروسها اثر بسيار مخربي بر روي سرعت سيستم شما دارند به همين دليل بايد همواره يک انتي ويروس قوي را بر روي سيستم خود نصب نماييد و دقت کنيد داشتن قويترين انتي ويروس بدون Update کردن ان عملاُ هيچ ارزشي ندارد. به زودي يک ويروس شايع را که اثر بسيارمخربي را بر روي سرعت سيستمها دارد را به شما معرفي مينماييم
منبع: www.iran-eng.com
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image