جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
چگونه تلويزيون را با استفاده از گوشي موبايل خود کنترل کنيم
-(20 Body) 
چگونه تلويزيون را با استفاده از گوشي موبايل خود کنترل کنيم
Visitor 7777
Category: دنياي فن آوري
با تجهيز تلويزيون هاي نسل جديد به اينترنت و قابليت اتصال آنها به شبکه، مي توانيد از دستگاه هاي ديگر خود مانند تلفن هاي هوشمند به عنوان ريموت کنترل تلويزيون استفاده کنيد. شما مي توانيد با استفاده از تلفن هوشمند خود کانال را تعويض کنيد، صداي تلويزيون را کم يا زياد کرده و از صفحه کليد موبايل براي جست و جو در اينترنت تلويزيون کمک بگيريد. در ادامه آموزش تبديل تلفن هوشمند به ريموت کنترل را مشاهده خواهيد کرد.

نيازهاي اوليه براي تبديل تلفن هوشمند به ريموت کنترل
 

اين قابليت تنها در تلويزيون هاي اسمارت يا هوشمند قابل استفاده است. اگر در مورد اين تلويزيون ها اطلاعات زيادي نداريد مقاله "هر آنچه در مورد Smart TV ها بايد بدانيد" را مطالعه کنيد.
توليد کننده هاي تلويزيون هوشمند که در ادامه نام برديم، قابليت شناسايي تلفن هوشمند شما را به عنوان ريموت کنترل دارند.
سامسونگ
الجي
سوني
پاناسونيک
فيليپس
ويزيو

قدم به قدم تا تبديل تلفن هوشمند به ريموت کنترل
 

شبکه خانگي
 

قبل از شروع کار نياز به يک شبکه خانگي بي سيم داريد. تا تلفن هوشمند و تلويزيون هوشمند با اتصال به آن وارد يک شبکه شوند. بهتر از در زمان انتخاب روتر دقت کنيد تا از استاندارد N پشتبياني کند يعني در مشخصات فني آن به دنبال 802.11 b/g/n باشد به ترتيب b کم سرعترين، و n پرسرعترين است البته با توجه به اينترنت کم سرعت کشور ما خيلي تفاوتي نمي کند. همچنين توجه داشته باشيد که بعضي از مودم هاي ADSL داراي شبکه بي سيم داخلي نيز هستند و به اين بدين معناست که اگر قصد خريد يک مودم ADSL جديد را داريد مي توانيد مودمي را خريداري کنيد که داراي شبکه Wi-Fi نيز باشد. اما اگر مودم ADSL داريد و قصد داريد تا يک شبکه بي سيم داخلي نيز در خانه داشته باشيد مي بايست يک Router بي سيم خريداري کنيد. راه اندازي يک Router و اتصال آن به مودم ADSL ممکن است براي کاربران مبتدي کمي سخت باشد.

اتصال تلويزيون به شبکه داخلي
 

اکنون بايد تلويزيون خود را به شبکه خانگي متصل کنيد. چه به صورت بي سيم چه با استفاده از کابل شبکه.
شبکه کابلي: اگر قصد داريد تلويزيون خود را با کابل به شبکه متصل کنيد، نياز به تنظيمات پيچيده اي نداريد. تنها کافي است کابل را به درگاه شبکه تلويزيون متصل کنيد.
شبکه بي سيم: براي اتصال بي سيم تلويزيون بايد تنظيمات کوچکي انجام دهيد. برخي از تلويزيون ها داراي Wi-Fi داخلي هستند. برخي نيز شبکه Wi-Fi داخلي ندارند ولي از آداپتور بي سيم خارجي پشتيباني مي کنند و شما مي بايست يک USB Wi-Fi Dongle خريداري کنيد. با تهيه اين USB کافي است به قسمت تنظيمات منو مربوط به شبکه بي سيم تلويزيون رفته و جست و جو را آغاز کنيد. پس از يافتن شبکه بي سيم تلويزيون Password خود را وارد کنيد و همه چيز آماده است.

دانلود کردن برنامه هاي مورد نياز
 

اکنون شما نياز به نصب برنامه مورد نظر روي تلفن هوشمند خود داريد. در جدول زير App هاي مربوط به هر تلويزيون و موبايل در يک جدول قرار داده شده است. با کليک روي Yes مي توانيد App رايگان مورد نظر خود را دريافت کنيد.

 

iPhone

Android

Name

Supports

Samsung

Yes

Yes

Samsung Remote

2010 & 2011 TV with AllShare

LG

Yes

Yes

LG TV Remote

2011 TVs with Smart TV

Sony

Yes

Yes

Media Remote

2011 TVs with network

Panasonic

Yes

No

VIERA remote

2011 TV with Viera Connect

Philips

Yes

Yes

Philips MyRemote

2010 & 2011 TVs with NET TV

متصل کردن تلفن و تلويزيون
 

شما بايد تلفن هوشمند و تلويزيون خود را به شبکه بي سيم داخلي متصل کنيد تا با يکديگر در ارتباط باشند. App نصب شده را باز کنيد و دستورات داده شده در آن را دنبال کنيد. ممکن است گاهي نياز به استفاده از منوي تلويزيون و Search کردن منبعي به عنوان ريموت کنترل از طريق تلويزيون داشته باشيد.
اکنون ريموت کنترل اندرويدي يا iOS شما آماده است.

چگونه تلويزيون را با استفاده از گوشي موبايل خود کنترل کنيم

محدوديت ها
 

استفاده از تلفن هوشمند به جاي ريموت کنترل محدوديت هايي نيز دارد. از جمله اينکه شما نمي توانيد با تلفن هوشمند خود تلويزيون را روشن يا خاموش کنيد.
منبع:http://www.zoomit.ir
ارسال توسط کاربر محترم سايت : hasantaleb
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image