جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
Spam
-(2 Body) 
Spam
Visitor 158
Category: دنياي فن آوري
Spam يکي از متداولترين و در عين حال منفي ترين جنبه هاي دارا بودن يک آدرس Email است . با اين که در حال حاضر و با توجه به تکنولوژي هاي موجود امکان حذف کامل اين نوع از نامه هاي الکترونيکي ناخواسته وجود ندارد ، ولي مي توان با استفاده از برخي روش هاي موجود تعداد آنان را کاهش داد .

Spam چيست ؟

Spam ، نسخه الکترونيکي از " نامه هاي بدرد نخور " است . واژه Spam به پيام هاي الکترونيکي ناخواسته ، اطلاق مي گردد . اين نوع از نامه هاي الکترونيکي ارتباط مستقيمي با ويروس نداشته و حتي ممکن است پيام هائي که از منابع معتبر ارسال شده اند نيز در زمره اين گروه قرار گيرند .

چگونه مي توان ميزان Spam را کاهش داد ؟

با رعايت برخي نکات ، مي توان ميزان Spam دريافتي را بطرز محسوسي کاهش داد :
• آدرس Email خود را بدون دليل در اختيار ديگران قرار ندهيد . آدرس هاي پست الکترونيکي به اندازه اي متداول شده اند که شما مي توانيد بر روي هر فرمي که به منظور کسب اطلاعات شما در نظر گرفته مي شود ، وجود فيلد خاصي به منظور دريافت آدرس Email را مشاهد نمائيد . تعدادي زيادي از مردم بدون درنظر گرفتن مسائل جانبي ، آدرس Email خود را در هر محلي و يا هر فرمي درج مي نمايند . مثلا" شرکت ها ، اغلب آدرس ها را در يک بانک اطلاعاتي ثبت تا بتوانند وضعيت مشتيريان خود را در آينده دنبال نمايند . برخي اوقات ، اطلاعات فوق به ساير شرکت ها فروخته شده و يا امکان استفاده مشترک براي آنان ، فراهم مي گردد . بديهي است در چنين مواردي ممکن است براي شما يک Email و از طرف شرکتي ارسال شود که نه توقع آن را داشته ايد و نه از آنان درخواستي مبني بر ارائه اطلاعات خاصي را داشته ايد.
• بررسي سياست هاي محرمانگي . قبل از ارسال آدرس Email خود به صورت online ، بدنبال Privacy سايت مورد نظر بگرديد .تعداد بسيار زيادي از سايت هاي شناخته شده و خوشنام داراي يک لينک خاص بر روي سايت خود به منظور آشنائي کاربران با سياست هاي آن سايت در خصوص نحوه برخورد با اطلاعات ارسالي شما مي باشند . (همواره اين پرسش را براي خود مطرح نمائيد که آيا ما آدرسEmail خود را در سايت هائي درج مي نمائيم که نسبت به آنان شناخت کافي داريم ؟) . شما مي بايست قبل از ارسال آدرس Email خود و يا ساير اطلاعات شخصي ، سياست هاي اعلام شده توسط سايت مورد نظر را مطالعه نموده و از اين موضوع آگاه شويد که مالکين و يا مسئولين سايت قصد انجام چه کاري را با اطلاعات ارسالي شما دارند .
• دقت لازم در خصوص گزينه هائي که به صورت پيش فرض فعال شده اند . زماني که شما براي دريافت خدمات و يا Account جديد عمليات sign in را انجام مي دهيد ، ممکن است بخشي وجود داشته باشد که به شما مجموعه اي از گزينه ها را در خصوص دريافت email در خصوص محصولات و يا سرويس هاي جديد ، ارائه نمايد . در برخي مواقع ، گزينه ها به صورت پيش فرض انتخاب شده اند ، بنابراين در صورتي که شما آنان را به همان وضعيت باقي بگذاريد ، در آينده نه چندان دور براي شما حجم زيادي از نامه هاي الکترونيکي که شايد انتظار آنان را نداشته باشد ، ارسال گردد .
• استفاده از فيلترها : تعدادي زيادي از برنامه هاي پست الکترونيکي امکان فيلترينگ را ارائه مي نمايند . پتانسيل فوق به شما اين اجازه را خواهد داد که آدرس هاي خاصي را بلاک نموده و يا امکان دريافت نامه را صرفا" از طريق ليست تماس موجود بر روي کامپيوتر خود ، داشته باشيد. برخي مراکز ارائه دهنده خدمات اينترنت ( ISP ) نيز سرويس فيلترينگ و علامت گذاري مربوط به مقابله با Spam را ارائه مي نمايند . در چنين مواردي ممکن است پيام هاي معتبري که بدرستي طبقه بندي نشده باشند به عنوان spam درنظر گرفته شده و هرگز به صندوق پستي شما ارسال نگردند .
• هرگز برروي لينک هاي موجود در يک Spam ، کليک ننمائيد . برخي از منابع ارسال کننده Spam با ارسال آدرس هاي Email متغير در يک Domain خاص ، سعي در تشخيص معتبر بودن يک آدرس Email مي نمايند. ( مثلا" تشخيص آدرس هاي Email معتبر موجود بر روي hotmail و يا yahoo ) .در صورتي که شما بر روي يک لينک ارسالي توسط يک Spam کليک نمائيد ، صرفا" معتبر بودن آدرس Email خود را به اطلاع آنان رسانده ايد . پيام هاي ناخواسته اي که يک گزينه "عدم عضويت " وسوسه انگيز را در اختيار شما قرارمي دهند ، اغلب به عنوان روشي به منظور جمع آوري آدرس هاي Email معتبر مورد استفاده قرار گرفته که در آينده از آنان به منظور ارسال Spam استفاده گردد .
• غيرفعال نمودن گزينه دريافت اتوماتيک گرافيک در نامه هاي الکترونيکي با فرمت HTML . تعداد زيادي از شرکت ها ، نامه هاي الکترونيکي را با فرمت HTML و همراه با يک فايل گرافيکي لينک شده ارسال نموده که در ادامه از آن به منظور رديابي فردي که پيام الکترونيکي را باز نموده است ، استفاده مي نمايند . زماني که برنامه سرويس گيرنده پست الکترونيکي شما ، اقدام به download گرافيک از سرويس دهنده آنان مي نمايد ، آنان مي دانند که شما پيام الکترونيکي را باز نموده ايد . با غير فعال نمودن HTML mail و مشاهده پيام ها با فرمت صرفا" متن ، مي توان پيشگيري لازم در خصوص اين مسئله را انجام داد .
• ايجاد و يا بازنمودن Account هاي جديد اضافي : تعداد زيادي از سايت ها ، اقدام به عرضه آدرس پست الکترونيکي به صورت رايگان مي نمايند . در صورتي که شما بطور مداوم اقدام به ارسال آدرسEmail خود مي نمائيد ( براي خريد online ، دريافت سرويس و ... ) ، ممکن است مجبور به ايجاد يک account ديگر به منظور حفاظت آدرس account اوليه خود در مقابل spam شويد . شما همچنين مي بايست از يک account ديگر در زماني که اطلاعاتي را بر روي بولتن هاي خبري online ، اطاق هاي چت ، ليست هاي عمومي Mailing و يا USENET ارسال مي نمائيد، استفاده نمائيد . بدين تريتب مي توان يک سطح حفاظتي مناسب در خصوص دريافت spam به آدرس Email اوليه خود را ايجاد کرد.
• براي سايرين Spam ارسال ننمائيد . يک کاربر متعهد و دلسوز باشيد . در خصوص پيام هائي که قصد فوروارد نمودن آنان را داريد ، سختگيرانه عمل کنيد . هرگز هرگونه پيامي را براي هر شخص موجود در ليست دفترجه آدرس خود فوروارد نکرده و اگر فردي از شما بخواهد که پيامي را براي وي فوروارد ننمائيد ، به درخواست وي احترام بگذاريد .
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image