جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
توليد جريان الکتريسيته با استفاده از لرزش رگهاي خوني
-(3 Body) 
توليد جريان الکتريسيته با استفاده از لرزش رگهاي خوني
Visitor 193
Category: دنياي فن آوري
گروهي از محققان آمريکايي با استفاده فناوري نانو موفق شدند، ژنراتوري بسازند که از خون انسان جريان الکتريسيته توليد مي کند.
پروفسور "شونگ لين وانگ"، سرپرست تيم تحقيقاتي موسسه تکنولوژي جورجيا اعلام کرده است که امکان استفاده از نوع ويژه اي از فناوري نانو براي توليد ميزان اندکي جريان برق از جريان خون بدن انسان يا لرزش رگهاي خوني وجود دارد.
هدف اوليه از اين تحقيق، ساخت دستگاه هاي پزشکي زيستي و تامين انرژي اين ابزارها بدون استفاده از باتري و تنها به کمک رگهاي خوني بوده است.
اين محققان با استفاده از رشته هاي اکسيد روي ژنراتور کوچکي را ساختند. اين ژنراتور مجهز به الکترود کوچکي است که از هرم هاي ميکروسکوپي ساخته شده است.
هنگامي که اين الکترود با لرزش هاي خارجي که مي تواند لرزش رگهاي خوني باشد، فعال شود رشته هاي اکسيد روي به لرزش در مي آيند و عملي شبيه يک نيمه هادي را انجام مي دهند. اين دستگاه مي تواند انرژي مکانيکي حاصل از لرزش رگهاي خوني را به انرژي الکتريکي تبديل کند.
براساس گزارش Dailytech، در حقيقت اين ژنراتور توانايي هاي بالقوه بسياري دارد و مي تواند از هر نوع انرژي مکانيکي درون بدن انسان براي توليد انرژي برق استفاده کند.
منبع:خبرگزارى مهر
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image