جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
بررسي دلايل مختلف پاک شدن آفلاينهاي دريافتي در ياهو مسنجر و حل اين مشکل
-(1 Body) 
بررسي دلايل مختلف پاک شدن آفلاينهاي دريافتي در ياهو مسنجر و حل اين مشکل
Visitor 209
Category: دنياي فن آوري
يکي از مهمترين دغدغه هايي که کاربران ياهو مسنجر با آن مواجه هستند از بين رفتن آفلاين هايي است که دوستان براي آنها ارسال ميکنند. به اصطلاح گاهي آفلاينهاي ياهو مسنجر ميپرد.
اين موضوع دلايل مختلفي دارد. در اين ترفند قصد داريم به بررسي دلايل مختلف اين پيش آمد بپردازيم و راه حل ساده مشاهده مجدد آفلاينها را به شما معرفي کنيم.
به گزارش بخش آموزش شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از http://www.tarfandestan.com ، اما دلايلي که باعث ميشوند آفلاينهاي ما پاک شوند:

پائين بودن سرعت وصل شدن به سرور ياهو

از آنجايي که بيشتر کاربران اينترنتي در ايران از سرويس اينترنتي تلفني يا Dialup استفاده مي کنند، از سرعت پائيني برخوردارند. و موقع وصل شدن به سرور ياهو مسنجر، به دليل اين که ارسال بسته هاي اينترنتي (Packets) به سرور ياهو بيش از حد معمول طول مي کشد، لذا تصور ياهو بر اين مي شود که شما قطع شده ايد و بايد دوباره وصل شويد. در حالي که نصف عمليات Login شدن را انجام داده ايد.در اين حالت، به دليل اين که يک ارتباط (ولو ناموفق) با ياهو برقرار شده است، ياهو با احتساب اين که شما به سرور وصل شده ايد، آفلاين ها را براي شما ارسال مي کند. و از محل نگهداري آن پاک مي شود. و چون شما در برقراري تماس با ياهو ناموفق بوده ايد، لذا دوباره وصل مي شويد. که اين عمل باعث مي شود آفلاين هاي شما بپرد. چون طبق تصور ياهو، ديگر آفلايني وجود ندارد که براي شما ارسال شود.البته در نسخه هاي 5 و به قبل ياهو مسنجر، هيچ وقت آفلاينها پاک نمي شدند. و خود شما بايد آنها را پاک مي کرديد.

بد شانسي در ارتباط اينترنت

چنانچه وقتي مسنجر شما در حال بالا آمدن باشد و به طور تصادفي اينترنت شما قطع (Disconnect) شود، متاسفانه پنجره آفلاين هاي شما خود به خود بسته مي شود. که البته اين کار نتيجه برنامه نويسي بد اين قسمت ياهو مسنجر است. البته چنانچه از پشت LAN به ياهو وصل شده باشيد، کمي طول مي کشد تا قطع بودن شما به برنامه ياهو مسنجر ثابت شود.

زياد بودن بيش از حد آفلاين ها

کساني که افراد زيادي آنها را Add کرده اند و مرتبا Send To All از افراد مختلف دريافت مي‌کنند، معمولا در دريافت آفلاين ها مشکل دارند. چون ياهو از يک حدي بيشتر آفلاين ها را نگهداري نمي کند و چنانچه به بيش از حد مورد نظر برسد، تنها تعداد خاصي از آخرين آفلاين ها به نمايش در مي آيند و بقيه دور ريخته مي شوند.

دير به دير Login کردن به ياهو مسنجر

چنانچه شما يک مدت طولاني، مثلا چند ماه به ياهو مسنجر Login نکنيد، آفلاين هاي شما مي‌پرد.

دير رسيدن آفلاين ها به دست شما

گاهي اوقات به دلايل نامشخص، آفلاين ها دير به دست شما مي رسند. مثلا، فردي ديروز براي شما آفلاين گذاشته، اما شما امروز وقتي وارد مسنجر مي شويد آفلاين را نمي بينيد. بلکه ممکن است در دفعات بعدي آن آفلاين به دست شما برسد.
اما چه کنيم که آفلاينهاي خودمان را مجدد مشاهده کنيم؟ بدين منظور بايد قسمت Message Archive ياهو مسنجر را فعال کنيم.
بدين منظور از منوي Messenger به Preferences برويد. حالا به قسمت Archive رفته و تيک گزينه Yes , save all of my messages را بزنيد. اکنون OK کرده و خارج شويد.
پس از اين کار تمامي آفلاينهايي که براي شما ارسال ميشود در داخل Message Archive ذخيره ميشود. براي مشاهده اين قسمت از منوي Contacts به Message Archive برويد.
تنها دقت کنيد آفلاينهايي که برايتان ارسال ميشود ولي هرگز به دست شما نميرسند طبعأ در اين قسمت هم ذخيره نميشوند.
منبع: http://www.iritn.com
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image