جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
Paint ويندوز را دست کم نگيريد!
-(1 Body) 
Paint ويندوز را دست کم نگيريد!
Visitor 181
Category: دنياي فن آوري
همگي کاربران چه مبتدي و چه پيشرفته ، مطمئنأ نرم افزار Paint يا همان نقاشي ويندوز را ميشناسند. همگي زماني را به تفريح صرف اين برنامه کوچک کرده ايم. اما با آمدن نرم افزارهاي حرفه اي ويرايش عکس همچون Corel ، Photoshop و ... اين برنامه ديگر کاملأ به يک نرم افزار ابتدايي تبديل گشته است. اما پيشنهاد ميکنيم اين نرم افزار را اصلا دست کم نگيريد! چرا که توانايي بسيار جالبي در اين برنامه وجود دارد که تاکنون از ديد شما پنهان مانده است. با استفاده از ترفندهاي مخفي که اکنون به شما معرفي خواهيم کرد ميتوانيد اعمالي را با Paint انجام دهيد که جزء ويژگيهاي نرم افزارهاي حرفه اي ويرايش تصوير است. اين ترفند را اکيدأ به شما پيشنهاد ميکنيم.
ابتدا براي اجرا کردن برنامه Paint ، از منوي Start و سپس All Programs وارد Accessories شده و Paint را انتخاب کنيد.
پس از باز شدن برنامه ، از منوي File ، گزينه Open را انتخاب کنيد. سپس در پنجره جديد باز شده يک عکس را براي نمونه انتخاب کرده و روي دکمه Open کليک نماييد.
حالا عکس مورد نظر شما در برنامه باز شده است.

مهر زدن قطعه اي از عکس

در Paint قابليت مخفي وجود دارد که با استفاده از آن ميتوانيد قطعه اي از عکس را همانند مهر کردن تکرار کنيد.
براي اين کار در داخل نوار ابزار برنامه ، ابزار Select را انتخاب کنيد (مستطيل نقطه چين). سپس بر روي قسمتي از عکس با استفاده از موس يک مستطيل ايجاد کنيد. اکنون دست خود را روي دکمه Ctrl نگه داريد و مستطيلي را که ايجاد کرديد جابجا کنيد و رها کنيد. همواره دستتان که روي دکمه Ctrl است اين عمل را ادامه دهيد تا قطعه عکس انتخاب شده همانند عمل مهر زدن تکرار گردد.

ساييدن قطعه اي از عکس

با استفاده از اين قابليت مخفي ، ميتوانيد قطعه اي از عکس را همانند عمل ساييدن روي کل عکس بکشانيد.
براي اين کار در داخل نوار ابزار برنامه ، ابزار Select را انتخاب کنيد (مستطيل نقطه چين). سپس بر روي قسمتي از عکس با استفاده از موس يک مستطيل ايجاد کنيد. اکنون دست خود را روي دکمه Shift نگه داريد و مستطيلي را که ايجاد کرديد جابجا کنيد. تا زماني که دستتان روي دکمه Shift باشد اين عمل تکرار خواهد شد.

کوچک و بزرگ کردن قطعه اي از عکس

قابليت مخفي ديگري که در Paint وجود دارد کوچک و بزرگ کردن قطعه اي از عکس به شکلي است که ديگر اجزاي عکس تغييري نکند.
براي اين کار در داخل نوار ابزار برنامه ، ابزار Select را انتخاب کنيد (مستطيل نقطه چين). سپس بر روي قسمتي از عکس با استفاده از موس يک مستطيل ايجاد کنيد. اکنون دست خود را روي دکمه Ctrl نگه داريد و يکي از دکمه هاي + و - را بزنيد. دکمه هاي Ctrlو+ عکس قطعه انتخابي را بزرگ و دکمه Ctrlو- قطعه انتخابي را کوچک ميکند.
لازم به ذکر است که اين ترفند را ميتوانيد روي تمامي ابزارهاي ايجاد نقاشي نيز اجرا کنيد. به فرض مثال در نوار ابزار ، ابزار Brush (قلم مو) را انتخاب نماييد. اکنون دست خود را روي دکمه هاي Ctrl و + نگاه داريد تا نقطه بزرگتر شود.hr width="50%">
معرفي پايگاههاي اينترنتي
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image