جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
KDE 4 لينوکسي با طعم مکنتاش و ويندوز
-(1 Body) 
KDE 4 لينوکسي با طعم مکنتاش و ويندوز
Visitor 78
Category: دنياي فن آوري
از جمله امکانات 4.0 KDE، يک منو شروع است(strart) که شبيه ويندوز ويستاست.
نوشته استفان شانکلند(Stephen Shankland)
برنامه نويسان KDE نسخه 4.0، که تغييرات قابل توجه اي در اينترفيس گرافيکي آن اعمال شده است را جمعه 11 ژانويه به بازار ارايه کردند، اين نسخه شامل امکاناتي است که آنرا شبيبه سيستم عامل هاي ويندوز ويستا و مکنتاش کرده است. از جمله امکانات 4.0 KDE، يک منو شروع است(strart) که شبيه ويندوز ويستا و يک تنظيم کننده سيستم(System Settings) است که شبيه اينتر فيس اپل مکنتاش است.
از جمله امکانات جديد KDE4 يک منوي شروع به نام Kickoff (ضربه اغاز بازى) ، راه هاي جديدي براي نمايش دادن چيزهاي مختلف در اينترفيس و برنامه هاي کاربردي، ارتقا و تغييراتي در مرورگر فايلها، و يک قيافه جديد براي برنامه هاي سرگرمي است.
با اظهار تاسف براي طرفداران KDE، نسخه ارتقا يافته 4.0 در زماني بسيار بد وارد بازارشد و طبق برنامه ريزي اوبونتو(Ubunto) فقط چند ماه تا اپريل مانده که نسخه جديد لينوکس، “Hardy Heron” به بازار عرضه شود. اين دومين نسخه اوبونتو است که يک پشتيباني دراز مدت توسط شرکت کنونيکال (Canonical) دارد.
چون شرکت کنونيکال مطمئن نبود که يک توسعه دهنده پشتيباني خوب در نسخه KDE3.5 بوده است و انتظار داشت که KDE4 به حد کافي کامل نشود، تصميم گرفت که فقط گنوم(GNOME) را پشتيباني کند.
اما هنوز هم بسياري از ديگر توزيع کننده هاي لينوکس و KDE4 خيلي خوب روي اوبونتو(که اين نسخه آن کوبونتو است) کار مي کنند حتي اگر پشتيباني تبليغاتي هم نداشته باشد
و بگذلريد با اين هم مواجه شويم که لينوکس دسکتاپ جذابيت و درخواست بيشتري از طرف برنامه نويسان و افراد متخصص و فني دارد تا کاربران عادي.
KDEيکي از دو اينتر فيس اصلي لينوکس و ديگري GNOME (GNU Network Object Model Environment) گنوم است. هر دوي اين پروژه هاي متن باز شامل دامنه هاي نرم افزاري از سطح پايين ترين اجزا مثل دکمه ها و منوهاي باز شو تا بالاترين سطح مثل مرورگر فايلها، بازيها و ميز فرمان( console) براي کساني که مي خواهند از اينتر فيس واسط نوشتاري(command-line) استفاده کنند هستند.
يکي از امکانات قابل توجه جديد در Kichoff نونما کردن منوي شروع است. به جاي ارايه مرتبه اي ليست برنامه ها، Kichoff چندين راه متعدد براي رسيدن به برنامه اي که مي خواهيد استفاده کنيد، دارد از جمله جاي جستجو، ليستي از برنامه هاي مورد علاقه تان، و يک ليست از برنامه ها و مستنداتي که اخيرا استفاده کرده ايد. همچنين دسترسي سريع به هارد ديسک، درايو USB و ديگر ابزار ذخيره اطلاعات نيز ميسر شده است
همانند ويندوز مي تواند ميزان شفافيت را تنظيم کند، چيزي که من شخصا تقريبا آنرا با کاربرد نميدانم. اما گزينه هاي بسيار مفيدي هم از جمله توانايي نمايش دادن سريع همه چيز يا نشان دادن همه برنامه هاي کاربردي در سايز هاي بسيار کوچک، امکاناتي است که در کامپيوتر هاي مک وجود دارد و در اين نسخه گنجانده شده است.
ممکن است که بيشترين کار عمده و قابل توجه که در KDE4 صورت گرفته، را بتوان بالا رفتن دقت(resolution) آن دانست. بيشتر سيستم هاي عملياتي و نرم افزارهاي همراه داراي صفحه نمايشي با دقت حدودا 96 پيکسل در هر اينچ هستند، اما شرکت هاي سخت افزاري توانايي توليد دقتهاي بسيار بهتر و بالاتري هم دارند. فرض را بر اين مي گيريم که مي توانستيم متن هايي با کيفيت بسيار بالا توليد کنيم طوري که کوچکترين پيکسل آنرا هم مي ديديم و راحت تر مي خوانديم و عکس ها را با بيشترين جزئيات مشاهده مي کرديم، اما عملا شما نرم افزاري را اجرا کرده بوديد که سودمند نبود چون شما با آيکن هاي ميکروسکوپي هيچ کاري نمي توانستيد انجام دهيد.
بعضي از نرم افزارهاي کاربرديي KDE که ميتوان نام برد، KMines بازي مين جمع کن، KPat ورق بازي يک نفره و حالا هم نگاره سازى بردارى(vector graphics) که با هر سايزي که بر معيار پيکسل باشد مقياس گذاري مي شود، هستند.اين تغييرات بسيار کوچک اند، اما گامهاي خوشايندي هستند.
ويژگي ديگر دلفين است، يک مرورگر فايل که در ميان چيزهاي ديگر مي تواند عکس هاي کوچک را نشان دهد و به کاربر اجازه مي دهد که که زيرنويس وستاره هاي رتبه بندي به آن اضافه کند. يک سيستم تنظيم کننده اينترفيس شبيه سيستم عامل مک، با گزينه هايي که با فهرست هاي مرتبط از هم جدا شده اند.
به صورت تزئيني KDEيک محيط کار هنري دارد که شامل اجزا گرافيکي از قبيل دکمه ها و پنجره هاست و نام آن اکسيژن (Oxygen) است
در لايه زيرين KDE هم تغييراتي صورت گرفته است. يک کتابخانه فونون(Phonon) جديد که پشتيباني از صداي برنامه ها را به عهده دارد، KHTML که براي ارائه صفحات وب در دسترس است(که Apple’s Safari هم از اين استفاده مي کند)، Trolltech’s QT 4 اجزا اينترفيس کاربر که حافظه کمي را اشغال مي کند و يک بسته که سوليد(Solid) نام دارد و به مديريت جزئيات سخت افزار از قبيل مديريت توان، شبکه بيسيم، ابزارهاي ذخيره اطلاعات با قابليت جابجايي، و شبکه بلوتوث کمک مي کند. و براي کساني که کامپيوترشان داراي پردازشگر چندهسته است، کتابخانه ThreadWeaver طراحي شده تا گرفتن کارآيي بيشتر از سخت افزار را براي نرم افزار راحت تر کند.
منبع:news.com 
معرفي پايگاههاي اينترنتي
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image