جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
نگاهي به سياست هاي فن‌آوري اطلاعات در سال 86
-(1 Body) 
نگاهي به سياست هاي فن‌آوري اطلاعات در سال 86
Visitor 59
Category: دنياي فن آوري
اکونيوز:در سال 86 به‌دليل محدود شدن بعضي از مسير‌هاي ورود کالا شاهد رکود صنعت IT بوديم و کمبود‌هايي در مباحثي مانند محصولات ساخته شده وارداتي و توليد داخل به‌وجود آورد.
به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران، رييس سنديکاي توليدکنندگان فن‌آوري اطلاعات با بيان سياست‌‌هاي سال 86 در حوزه‌ي فن‌آوري اطلاعات تصريح کرد: از جمله اين سياست‌گذاري‌ها شتابزده عمل کردن در بخش تلفن همراه و ادغام شورا در بخش IT بود که با مخالفت مجلس شوراي اسلامي روبه‌رو و بحث به‌وجود آمدن شش شوراي موازي و دخالت در کارهاي يکديگر، سبب بلاتکليفي صنعت IT شد.
محمدحسين محبي ايراني با اظهار اميدواري از اينکه در سال 87 شوراهاي عالي اطلاع‌رساني و انفورماتيک با اقدامات خود سرمايه‌گذاري‌هاي مناسب روي صنعت IT داشته باشند، تاکيد کرد: اين سياست‌گذاري‌ در وزارت صنايع و معادن منجر به تشکيل اداره کل IT شد و اين اتفاقي بود که بعد از 30 سال سبب ايجاد اداره‌اي به منظور تولي IT در وزارت صنايع شد.
او خاطرنشان کرد: آنچه در اين دو سال گذشت، حداقل نقطه قوتي مانند لزوم اجماع جمعي در صنعت IT داشت که بارز‌ترين نمود اين اجماع جمعي تنظيم صلح‌آميز و همراه با تفاهم تعرفه‌هاي واردات کالاهاي ساخته شده يا مواد اوليه واحد‌هاي توليدي است.
به گفته محبي در داخل کشور مشکلاتي بنيادي مانند يارانه‌ها و روابطي غير طبيعي در حوزه اقتصاد کلان وجود دارد و يقينا کارنامه‌ بخش خصوصي از دولت جداست و اين جدايي در حوزه صنعت در وزارت صنايع و معادن در حوزه ICT در وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات شکاف ايجاد کرده است.
رييس سنديکاي توليد کنندگان فن‌آوري اطلاعات گفت: در بخش صنعت، تسهيلات زودبازده و تسهيلات صندوق ذخيره ارزي براي مشتاقان صنعت و توليد قابل دسترسي‌تر شده و در بخشي تجارت و واردات تعرفه‌ها تقريبا بهتر از گذشته شده است.
محبي تاکيد کرد: مستقل از حمايت‌هاي خاص دولتي (گرچه در حوزه IT از قبل هم وجود نداشت) بايد با وضعيت موجود به تحليل منطقي رسيد و اين استقلال، واحد‌هاي مستقل را وادار به توسعه يا کناره‌گيري مي‌کردند.
وي افزود: کساني که در بخش صنعت سرمايه‌گذاري زيرساختي کردند، قطعا در سال 87 به بهره‌برداري مي‌رسند. همچنين مشکلات اقتصادي ناشي از تنگناهاي سياسي و قطع روابط مستقيم فرصتي براي نمايش‌هاي سطحي با قيمت آزاد نخواهد گذاشت، بنابراين صنعت در حوزه IT تک‌قطبي خواهد شد.
محبي تصريح کرد: نرخ ارزان سرمايه در حاشيه خليج فارس، بيکاري سال‌ها‌ي گشته، اشتياق آن‌ها جهت ايجاد پل موقت براي تامين مايحتاج عراق و افغانستان و شرکت رقابت در اعطاي تسهيلات جهت واردات از عوامل متعادل شدن نرخ‌هاي تمام شده است.
او مشکلات توليد کنندگان را زياد دانست و گفت: با تصميمات قاطع مديران توليدي مي توان احتمال رها شدن از مشکلات را داشت که با اين وجود غلبه بر مشکلات آسان‌تر به نظر مي‌رسد و وارد کنندگان مي‌توانند با يک جابه‌جايي غير استراتژيک در تاکتيک‌هاي کهنه براي فائق آمدن بر هزينه‌هاي کنترل نشده بهره‌ ببرند.
به گفته محبي گراني نرخ سرمايه‌، فراواني عرضه‌، وجود کارتل‌ها و تراست‌هاي اقتصادي با گرايشات سياسي و تکليف دولت در برنامه پنجم با تغيير و تحولات ساختاري در مجلس و احتمالا در دولت، از عوامل به تعادل نرسيدن معادلات است.
او درباره چشم‌انداز IT در سال 87 گفت: اين چشم‌انداز مرتبط با سال 86 است. با توجه به اتفاقي که در سال 86 مبني بر اعطاي تسهيلات افتاد، بعضي از مشکلات مالي حل شده و توانستند براي سرمايه‌ در گردشي، ساخت واحد توليدي و خريد ماشين آلات اقدام کنند.
منبع:خبرگزاري اقتصادي ايران

معرفي سايت مرتبط با اين مقاله
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image